Nic nie działa, nawet antywirus

Posiadam Avire antywirus, niestety w ostatnim czasie złapałem jakiegoś wirusa, podszywa się on pod svchost.com, w procesah zapisany jest jako program uruchomiony ze strony użytkownika.

Przeczekałem pewien czas(ok.tydz) i dziś postanowiłem zeskanować komp.(wcześniej tego nie robiłem, ponieważ antywirus wykrywa mi pewne pliki jako wirusy a wcale nimi nie są…), co się okazało? Antywirus nie startuje 0_o

Spróbowałem jeszcze przeskanować HjihackThis ale nie da się go ściągnąć, wyskakuje pusta strona(próbowałem na kilku źródłach) ^^

Co mam robić?

Zastanawiałem się jeszcze nad reinstalem ale na komp. mam bardzo dużo ważnych plików :<\

P.S.

Sprawdziłem rejestr, nie ma wartości uruchamiające automatycznie programy…

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html Spróbuj tym programem przeskanować kompa.

Najpierw sprawdź czy coś znajdzie i czy da się to usunąć. Jeśli nie to ostatecznością chyba jednak będzie reinstalacja systemu, a ważne pliki można gdzieś przenieść w bezpieczne miejsce przed reinstalacją :]

Moja propozycja: ściągnij TEN PROGRAM (na komputerze kolegi/znajomego, po prostu nie zainfekowanym), nagraj na płytę (jest to obraz iso) i uruchom za pomocą tej płyty komputer. Jest to dr.Web CureIt! w wersji LiveCD, która bez włączania systemu powinna znaleźć szkodnika, i go usunąć.

Możesz też spróbować innych podobych rozwiązań. Sporo z nich znajdziesz TUTAJ..

kady antywirus kraki traktuje jako wirusy

:arrow: Daj Log Z OTL