Nic sie nie wyświetla na monitorze

podczas normalnegoo rozruchu zawsze miałem 1 krótki sygnał.

Teraz go nie ma i nic sie nnie wyświetla. Nawet lampka na monitorze nie

(zzmienia koloru) reaguje. Czy to płyta grafy?? POMOCY! !!

Rozumiem że chciałeś przez to powiedzieć Czy to wina Karty Graficznej.

Podłącz inną kartę graficzną i sprawdź czy dzieje się tak samo.

albo monitor padł. A tak na oślep to byś wszedł do windy? Prawdopodobnie masz ustawiony dzwiek logowania. Jak usłyszysz w głosnikach to albo monitor padł albo karta skończyła żywot

Bardzo możliwe że to wina monitora.

Więc pozostaje ci tylko przetestowac monitor i kartę.

a na komputerze pali się lampka od dysku ciągłym światłem ??( jakby dysk mielił ) ?? Jeżeli tak to wina karty graficznej

Jeśli nie ma tego pojedynczego sygnału, to jest wina komputera, a nie monitora. Sygnał ten oznacza, że BIOS z sukcesem przetestował komputer. Przy nie działającej karcie graficznej z reguły są trzy krótkie dźwięki.

Spróbuj rozłączyć wszystkie kable od płyty głównej i innych podzespołów (HDD, CD). Zasilanie też odepnij od HDD i CD. Wyjmij też wszystkie karty rozszerzeń. Następnie podłącz tylko zasilacz i przewody z przedniego panelu do płyty głównej + monitor do karty graficznej. Bez myszy, klawiatury, HDD, CD… Jeśli komputer będzie próbował wystartować, to pojedynczo dołączaj pozostałe elementy. Jeśli nie wystartuje, to uszkodzona jest płyta główna, procesor lub pamięć. Te elementy musisz sprawdzać w innym komputerze. Można jeszcze wyciągnąć pamięć z gniazdka i przeczyścić styki.

Mam nadzieję, że zasilacz jest dobry?