Nic spod Windowsa nie pokazuje temp. procesora

Siemka. Mam taki problem, otóż po pomyślnym flashowaniu BIOS’u nie mogę spod Windowsa odczytać temperatury procesora… Czy to program CoreTemp, czy AIDA64 Extreme, nic nie pokazuje mi jego temperatury. W BIOS’e wszystko ładnie jest, ale interesowałoby mnie jednak sprawdzanie spod Windowsa.

  1. Jaka płyta?

  2. Wersja BIOSu starsza czy nowsza?

  3. Wersja finalna czy beta?

  4. Po co zmieniałeś - jakieś problemy z funkcjonalnością komputera były?

  1. Asus m4a785t-m

  2. najnowsza ze strony ASUSA

  3. finalna

  4. z nudów

Przypominam - z BIOS widać temperaturę procka, spod Windowsa już nie (ale widać temperatury innych podzespołów)

Hej,

:arrow: A próbowałeś innych programów - na przykład Speccy?

:arrow: Po zmianie BIOS’u aktulizowałeś sterowniki do płyty główej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Próbowałem - i nic

  2. Yyyy… NIE :smiley: Zaraz to zrobie. Chodzi o Chipset tak ? Bo innych nie widzę

Hej,

Tak, chodzi o chipset.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nic to nie dało

Hej,

Skoro tak, to możliwe, że aktualizacja BIOS’u nie do końca się powiodła. Można spróbować wgrać poprzedni BIOS, ale zawsze jest ryzyko, że zakończy się to niepowodzeniem, skoro przy nowszej z aktualizacji pojawiły się problemy.

Ewentualnie sprawdź jeszcze jedno. Bardzo często producenci płyt głównych dorzucają na płytach ze sterownikami dodatkowe oprogramowanie do monitorowania temperatur, napięć i podkręcania. Sprawdź, czy w tych programach widoczna będzie zagubiona temperatura.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aktualizacja na 100% się powiodła, pierw było Erasing BIOS, jak się skończyło to było Flash BIOS, i na końcu wyskoczyło bodajże Successful BIOS Flashing ! czy jakoś tak. Z tymi programami to musiałbym iść do piwnicy po pudła od kompa, a mam tam taki syf że lepiej na rodziców poczekam (jeszcze mi coś na łeb spadnie HA HA :smiley: ) dzięki za starania, potem napisze co i jak.

Hej,

No tak, po części racja. Błędne zaktualizowanie BIOS’u objawiałoby się niewstawaniem płyty głównej. W każdym bądź razie coś musiało nie do końca pójść dobrze, skoro czujnik przestał poprawnie działać pod systemem Windows.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

Czekam zatem na informację. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hm… nagle wszystko zaczęło działać, wlazłem sobie do AIDA64, a tu temperatura procka :smiley: Temat można zamknąć.

Hej,

A czy nie było to związane z instalacją sterowników do płyty głównej? Po ich instalacji restartowałeś system?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Restartowałem, to się naprawiło kilka dni po instalacji sterów. Nie wiem czemu, no mniejsza ważne że działa :smiley: