Nie aktywny dual chanel

Witam, dzisiaj wsadziłem drugą kość ram 1gb ddr2, troche miałem z nią problemów i musiałem zresetować bios, i mam pewien problem z dual chanelem, a mianowicie, w everescie jest coś takiego :

007e822ec9b2b299m.jpg

Dlaczego pisze:

" Tryb: dual channel

Aktywny tryb: single channel"

O co w tym chodzi ? Dual chcnnel jest włączony czy nie jest ?

Masz dwie identyczne kości pamięci?Włożyłeś kości w sloty o tych samych kolorach?

-z tego co wiem…

=żeby kości pamięci współpracowały ze sobą muszą być tej samej pojemności

tego samego producenta i tego samego typu

-a i to nie gwarantuje jeszcze współpracy-powinny być testowane przez producenta

i sprzedawane w zestawie po dwie sztuki…

kością sa identyczne, ta sama pojemność, takie samo taktowanie, ten sam model ten sam numer czyli:

DDR2 1gb Pc2-6400 CL5

GR800D264L5/1G

To wszystko jest identyczne na opakowaniach.

A dlaczego pisze tryb dual channel a pod spodem aktywny tryb single channel ?

Jak jest napisane to jest tylko single channel.A odpowiedź na drugie pytanie?

kości nie były kupowane razem, jedną mam już prawie rok a drugą dokupiłem dzisiaj.

Ale czy masz pamięci włożone w sloty o tych samych kolorach?Spróbuj też aktualizacji biosu.

o tych samych kolorach czyli niebieskich. A jak moge zaktualizować bios ? nazwa płyty w podpisie.

Sprawdź jeszcze tym programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … PUZ+1.44.2 w zakładce czy masz Dual channel.

pisze single :frowning: a bios mam niedawno aktualizowany.

Hmm,spróbuj jeszcze przełożyć pamięci do slotów żółtych,albo co czasem też się zdarzało włóż pamięci do dwóch slotów o różnych kolorach czyli np. do pierwszego i trzeciego licząc od procesora.

nic nie pomogło :frowning:

To w takim razie widocznie kości nie chcą pracować w Dual Channel.Tak naprawdę ten tryb niewiele zwiększa wydajność.