Nie chce bootować z USB

Witam,

nie mogę bootować mojego kompa ( Dell XPS M1730 ) z pendrive’a - włącza się boot menu, wybieram USB i widzę tylko kursor migający, pendrive miga tylko przez chwilę. Jak podłączę pendrive podczas działania systemu to widzi je normalnie, również próbowałem bootować z różnymi portami USB.

Jak ten sam pendrive podłącze do innego kompa ( też Dell ) to normalnie wszystko działa ( pendrive miga cały czas ) i mogę stawiać system.

Jakieś pomysły co jest nie tak?

A zawartość pena jest bootowalna?

Bootowałeś innego kompa z tego pena?

sorrka nie zrozumiałem wszystkiego to USB zamiast pendrive mnie zmyliło (USB to jest złącze kolego)

Jakim programem robiłeś bootowalnego pena i jaki system chcesz uruchomić?

program - win2flash

system - Win7

ale tak jak mówię, na innym kompie ten pendrive działa

i okazało się,że z innego pena ( dopiero pożyczyłem ) bootuje

Pisałem już w innym wątku ale napiszę jeszcze raz jak utworzyć bootowalnego pendriva w programie UltraISO

  1. Pobierz i zainstaluj UltraISO, a następnie uruchom program.

  2. Z menu Plik wybierz Otwórz i wskaż zapisany wcześniej obraz ISO z systemem - po wybraniu obrazu program wyświetli listę plików.

  3. Z menu Bootowalna wybierz Zapisz obraz dysku.

  4. W nowo wyświetlonym okienku zaznacz opcję Weryfikuj - zanim jednak to zrobisz upewnij się czy program poprawnie wskazuje podłączoną do komputera pamięć USB (sprawdź w Mój Komputer jaką literką oznaczony jest pendrive i czy zgadza się ona z pokazaną w programie lokalizację jeżeli tak wybierz opcję Zapisz.

  5. Następnie wyświetli się komunikat ostrzegający przed utratą danych na pamięci USB ponieważ dysk ten musi zostać sformatowany - wybierz opcję Tak.

  6. Pasek statusu pokazuje ile czasu pozostało do końca zapisu - w momencie zakończenia w oknie wiadomości pojawi się komunikat “Wypalanie powiodło się!”

  7. Po zakończeniu wypalania wybierz przycisk Zamknij.