Nie chce czytac płyty na nowych podzespołach :) POMÓZCIE!

Kupiłem nowe podzespoły i zamieniłem je a jak uruchomiałem komputer to przy ładowaniu do windowsa uruchomiał sie wkoło i chciałem go sformatowac ale nie czyta płyty :frowning: A jak podpiołem stare to czytało . Co ja mam zrobic zeby sformatowac na nowych podzespołach ??? :smiley: :smiley:

A możesz jeszcze napisać o jakie podzespoły chodzi?

To nie możesz sformatować na starych podzespołach i podpiąć nowe na czysty system?

I jak kolega wyżej dodał, jakie to podzespoły? Jeśli nie wymieniałeś płyty głównej to spróbuj zrobić update BIOSU.

Sprawdzałeś czy masz w biosie (wchodzisz przy włączaniu komputera przez naciśnięcie Delete może być inny przycisk w zależności od biosu płyty głównej) ustawione na botowanie z płyty cd jesli chcesz na nowo system instalować. W biosie powinno być ustawianie w zakładce Boot czy nazwa rozrzezona ale żeby ten Boot był w nazwie występował i ustawić pierwsze cd, dvd. Próbowałeś wejść przy włączaniu komputera uruchamiając tryb awaryjny przeważnie wciskając F8 zaraz po włączaniu kompa i jak zaczną się wyświetlać ekrany startowe takzwana procedura POST i po wyswietlemiu się menu wybierasz zwykły tryb awaryjny i wejdziesz może jak naprzykład wymieniłeś kartę graficzną to wtedy odinstalowuje się stary sterownik karty graficznej. Ale nie napisałeś jakie dokładnie części wymieniłeś jak koledzy też pytali bo jesli wymieniona płyta główna. To kombinowanie żeby odpalić system nie zawsze wychodzi i format zostaje.

Intel Core 2 Quad 2.33GHz 4MB BOX,

Gigabyte GA-G31M-ES2C,

Point of View GeForce 9800 GT 1024 Mb DDR3

Rozumiem, że jeśli przełożyłeś płytę główną pamiętałeś o zmianie ustawień w BIOSie.

Jak pisał GioWDS , a dokładnie to będzie sprawdzenie w biosie czy jest ustawione na bootowanie płyty żeby system zainstalować. Bo jesli to co napisałeś jest wymienione to jakby nowy komputer i instalacja systemu jest wskazana.

Temat do zamknięcia :smiley: