Nie chce linuxa,che windowsa

Dzien dobry mam problem jestem fanem gier , kupilem sobie ostatnio notebooka ASUS :o LINUX niee jest przystosoway do gier tylko do chyba samego internetu pobieram jave rozpakowuje {wyskakuje blad} pobieram gre {wyskakuje blad } niewiedzialem co mam robic wpadlem na pomysl aby zmienic tego smiesznego linuxa na widows xp czy tam 7 niewazne ,ale tu jest ten maly problemik nie mam pojecia jak to zrobic czytalem na forach z czym to sie je ale mam koljny problem nie znam pojec typu bootowanie czy patycja niewiem co to jest bo nigdy mi to nie bylo potrebne ma 18 lat a widze ze technika jest mi opca .Bardzo bym prosil o wytlumaczenie mi tego szczegulowo . aha jest jeszcze cos niemam pojecia jak wejsc na biosa naciskam f2 to nie dziala a jak nacisne delete jak wlancza sie notebook to wyskakuje mi czarna strona tabela z napisem welcome to MeeGo wzracam szegulna uwge ze to linux z oprogramowaniem tableta moim zdaniem byl to najgorszy zakup w moim zyciu i prosze o pomoc mam nadzieje ze da sie to odkrecic.

Ze słownikiem jak widać też nie jesteś za pan brat :wink: jeśli chcesz kupić i zainstalować Windowsa a nie wiesz jak się za to zabrać to zacznij od ustalenia wersji jaka Cię interesuje, pogadaj z serwisem i dowiedz się ile będzie Cię taka usługa kosztować. Jeśli nie masz jakiegoś znajomego co zna się dobrze na komputerach to raczej sam tego nie zrobisz.

Ze słownikiem to fakt, dobrze u Ciebie nie jest. Linux śmieszny…hmm…technika chyba faktycznie jest Ci obca :o :wink: Sprawa jest prosta:

  • kupujesz Windows (XP nie jest już chyba w sprzedaży, chyba że na aukcjach, więc kupujesz 7 (zależnie od zapotrzebowania i licencji, wersja BOX lub OEM). Zresztą podstawowa kwestia - czy są dla tego sprzętu pod XP sterowniki. Większość sprzętów mobilnych nie posiada już sterowników pod XP.

  • wkładasz płytkę do napędu i instalujesz system.

  • odkręcić się to da bezproblemowo - wystarczy płytka z systemem.

Jeśli nie znasz się na tym, wtedy faktycznie zgłoś się do serwisu lub poproś jakiegoś kolegę, który zrobi to za Ciebie. Nie każdy musi być technicznie w tym oblatany, a serwisy komputerowe po coś istnieją i są właśnie dla takich jak Ty - którzy mają inne zmartwienia na głowie i nie muszą być w żadnym stopniu informatycznie oblatani (a że na co dzień pracuję w branży IT, to jest to dość powszechne zjawisko).

Podaj parametry i model?

Lepiej kup Windows 7 i tam wyrzuć całą strukturę dysku i go zainstaluj. Dla WIndows 7 masz wsparcie do 2020 roku.

chromik , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

Pisanie wielkimi literami jest uważane za krzyk, wiec popraw przy okazji tytuł.

Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.