Nie chce mnie łaczyć z internetem na viscie

Witam!! Zainstalowałem wczoraj viste na lapku i nie cche mnie połaczyc z netem tzn gdy łacze z moja sieci wifi to łączy sie długo wyskakuje komunikat że to połaczenie trwa dłużej niż zwykle po czym niełaczy się . Problemu nie było gdy miałem zainstalowanego windowsa 7 . Jakieś pomysły dodam że sterowniki poinstalowałem wszystkie do kart sieciowych tez (wyświetla dostapne sieci ale sie z nimi nie łączy ) !!

Ja tak samo miałem wielokrotnie na kartach sieciowych Atheros. Sterownik był, widać było sieć, ale nie chciał się łączyć. Czy pobrałeś sterowniki ze strony producenta laptopa ?

bambustysiac , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

nie nie pobierałem sterow ze strony producenta bo mialem wszytskie na płycie i tak jak mowiesz karta atheros i dupa wyswietla sieci a nie łaczy sie z nimi

Dodane 19.05.2011 (Cz) 12:32

no i zrobiłem jak mowiles sciaglem wszystkie dostepne pod mojego lapa sterowniki zainstalowalem zrestartowalem lapka i dalej to samo !!

a jak to sprawdzic ??

Wiec mam tak

atheros ar5007eg wireless network adapter

atheros l2 fast ethernet 10/100 base-t controller

wiec co dalej ??

No ja teraz tez nie mam neta na lapku a czekam na ziasilacz nowy do kompa !!

po każdym sterowniku mam resetnac kompa

No to robiłem tak 2 razy i nic !!

A czy jakiś antywirus nie blokuje ruchu sieciowego ?? przez co nie możesz się połączyć

Nie mam antivirusa bo komp jest po przeinstalowaniu windowsa na windowsie 7 nie bylo z tym klopotu !!

Dodane 29.05.2011 (N) 22:19

wsumei windows defender to chyba jakas zapora z windowsa mam cos takiego ale nie wiem jak sprawdzic czy to blokuje

Nie ma wykrzykników !!

Dodane 29.05.2011 (N) 22:35

jak wejde w menadzer to pisze że karty działaja własciwie !!

A może to zapora systemowa coś blokuje może wyłączyć ją sprawdzałeś może http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/11 … wej_w.aspx

Nie ma czegoś takiego jak Centrum mobilności w systemie Windows !!

Tak jest tam właczone przy połączeniu bezprzewodowym . Próbowałem wyłączyć i włączyć na nowo ale dalej nie łaczy !!

jak masz jakiegos antyvira typu nod albo kaspersky to ci nie pomoge, ale moze byc tak ze to ta zapora windows ci blokuje. wejdz w zapore windows (masz w panelu sterowania). Masz do wyboru wylaczyc zapore albo wejsc i dodac wyjatki do wszystkiego co zwiazane z netem. Jak nie jestes pewien co zwiazane z netem to pisz tutaj :slight_smile:

Wyłaczyłem cała zapore i nic dalej nie łaczy !!