Nie chcęmi się uruchomić komputer?

Napięcie zasilacza na lini 12V pokazuje 8,18 (różnice w/g specyfikacji atx powinny się mieścić w granicy 5%) U Ciebie jest kosmos…

Sprawdź odczyt w biosie, a najlepiej podłącz miernik pod złącze molex.

Witaj kolego.

A czy sprawdzałeś napięcie +12V na zasilaniu procesora bo we wcześniej założonym temacie dałeś linka do screena i było tam coś ok 8,18V

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/325 … 0637d.html

Piśałem:

Kolego jak tego nie zrobisz to się będziesz “woził” z tym tematem w nieskończoność.

Pozdrawiam.

P.S.link do napięć na złączach wiązki zasilacza

pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html

Teraz jak mam sprawdzić w BIOSIE jak mi nie chcę się komputer uruchomić :smiley: ale jak sprawdzałem to było tak samo jak z HWMONITOR .Jak zrobić to z miernikiem ? Sory że zadaje takie pytania ale nie znam się za bardzo na tym .

Dodane 30.09.2012 (N) 13:53

A jak mam odpalić kartę zintegrowaną z tym dyskiem . Mówię że nie znam się na tym i nie wiem co dokładnie robić.

Dodane 30.09.2012 (N) 13:56

Tak ogólnie jak by Pan mógł napisać co odłączyć co zostawić i jak . BO kompletnie się pogubiłem .

Wyciągasz kartę grafiki, komputer powinien sam przełączyć się na zintegrowaną. Jeśli masz jakieś inne dyski, to je również odłącz, zostaw tylko ten, na którym jest zainstalowany system. Pendrivy i tak dalej też odłącz.

OK. Jak sprawdzić zasilacz masz tu: http://forum.dobreprogramy.pl/pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html

Na razie zajmujemy sie tylko tym. Jeżeli napięcie będzie nieprawidłowe to uszkodzony jest zasilacz i na pewno możesz go odesłać.

Poza tym warto by pożyczyć jakiś inny i sprawdzić czy nie uległo uszkodzeniu nic innego.

A ten kabel co podłączam z monitora do karty to co z nim ?

Podłącz go w wejście na płycie głównej…

Ale priorytetem jest sprawdzenie napięć.

Ok na początku wyciągnąłem kartę graficzną . Na zintegrowanej to samo resetuje się bez przerwy . Napięcie w BIOSIE :

3,3 v – 3,296

5v – 5,003

12v – 11,968

Dodane 30.09.2012 (N) 18:01

Ile w tym programie MEMTEST mam wpisać do sprawdzenia RAM ?

Z tego co pamiętam, to memtest uruchamia się od razu i nic sie nie wpisuje…

Pass oznacza liczbe pełnych cykli które wykonał. Niech podziała tak z min. dwie godziny, chyba że wcześniej wykryje błąd.

Ale ja go mam na Pendrive i jak włączam komputer przyciskam " F11 " daj " Pendrive Kingston " i nic . ;(

Dodane 30.09.2012 (N) 20:49

I jeszcze jedno w BIOSIE a w programie WMONITOR inaczej jest rozpoznawane Napięcie .

Masz link do memtesta: http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/diagnostyka/memtest86plus-usb-installer

Pobierasz, uruchamiasz na komputerze z podłączonym pendrive i program zrobi Ci memtesta startującego z usb.

Co do napięcia, to jeżeli są różne w programie i w biosie, to najlepiej sprawdzić miernikiem w czasie pracy komputera.

Robiłem tym MEMTESTEM i tak . Wyciągnełem 1 kość a drugą zostawiłem bo mam 2 kości po 4gb . Dochodzi do 44% i reset . Tak samo druga kość identycznie . Ale nie pokzauje mi żadnych błędów tylko się resetuje .

Czyli to raczej nie pamięć. Jak masz możliwiść,to pożycz inny zasilacz i przetestuj. Sam w piątek wymieniałem gościowi zasilacz, bo mu się komp restartował co 5 minut, chociaż jego przypadek z zasilaczem był trochę cięższy, czego Tobie nie życzę.

A to też jest taka lipa że zasilacz muszę mieć dobry pod moje zespoły . ?

Chyba nie do końca zrozumiałem twoje pytanie…

Chodzi mi oto że zasilacz nie może być za słaby tak ? Muszę znaleźć odpowiedni , Np . nie założę zasilacza 400 W bo nie da rady .

Jak wyciągniesz kartę graficzną to 350W spokojnie starczy. Sam składałeś tego kompa? Grzebałeś w biosie?

Do przetestowania, czy komp działa 400W spokojnie wystarczy nawet z Twoją karta graficzną.

Pomagali mi na forum go zlożyć a dlaczego takie pytanie ? O co chodzi czy grzebałem w BioSiE ?