Nie czyta CD

Witam!! Chciałem się poradzić, propo mojej nagrywarki CD-RW Lite-On, od pewnego czasu ma problemy z czytaniem dowolnej plyty CD, w ogóle jej nie widzi, po kilku próbach i kombinacjach zaskakuje i wszystko jest OK, i tu pada moje pytania, a mianowicie czy mądrym pomysłem będzie przeczyszczenie lasera ścierieczką?? Czy może użyć do tego płyty czyszczącej?? A może problem jest jeszcze gdzie indziej, gwarancji już nie ma, nagrywarka ma ok. 18 miesiecy.

Na bank powinieneś użyć płyty czyszczącej. Jeśli nie podziała przejść się do sklepu komputerowego w Twoim mieście i poprosić o specjalny środek czyszczący do lasera wraz ze ściereczką.

PS. czy nagrywarka ma problemy z odtwarzaniem wszystkich płyt czy tylko tych gorszych marek po 40gr. z marketu?

Ewentualnie pozostaje wymiana napędu.

Nie, nawet nie urzywam tych tańszych, bo są dobre ale na krótką mete, ok, zastosuję się do rady, a propo, nie wiesz ile będzi kosztować taka płytka??

W zależności od firmy.

W tym przypadku jest tak samo jak z płytami CD. Albo taniocha albo umiarkowanie drogo (mediatech a Verbatim.)

Z płytami czyszczącymi od 10zł. do 30zł. za te lepszych firm (np. Emtec)

Zobacz na allegro

Lub jeśli nie chcesz kupować nowej popytaj wśród znajomych - może ktoś ją ma i Ci porzyczy na dzień :wink: