Nie czyta dysku

Witam mam problem mianowicie po ostatniej akcji zmieniłem płytę główną i zasilacz oraz kable do podłączenia dysku(chyba rożnią się tylko kolorem i zabezpieczeniem przed wyciagnięciem) a więc tak komp śmigał dobrze jakieś 10min do póki T uneUp Utilitie nie wywalił komunikatu że mogą istnieć problemy z dyskiem i należy przeprowadzić jakieś sprawdzanie(optymalizacje czy coś) zgodziłem się uruchomiło komputer na nowo zaczęło coś sprawdzać i w kroku 5 z 5 zaczeło wywalać tysiące lin

“Błąd pliku nr”

"Podmienianie indexu pliku na nowy " (czy coś w tym rodzaju) przy 70k linicie zresetował się komp po czym już nie wykrywa dysku.

I pokazuje tylko alt + ctr + delete to restart po tym znów to samo i tak bez końca.

W bosie jest coś takiego:

Drive A "none"

Floopy 3 mode support "disabled"

A gdy bootuje płytke z systemem przy wybieraniu REPAIR nie wyszukuje żadnych dysków a przy opcji zainstalowania systemu jest dysk

“Dysk 0 partycja 1” 280gb miejsca cał i 280gb miejsca wolnego gdy wybieram by na nim zainstalować to wywala błąd "System Windows nie może sforamtować partycji na dysku 0. Błąd 0x80070057"

Dodam jeszcze, że przedtem działała instalacja systemu z tej płytki. Nic z nią nie było robione wiec raczej jest ok.

Co mogę zrobić?

Próbowałem już podpinać na nowo kabelki od dysku lecz bez skutecznie.