Nie czyta karty graficznej

Witam, mój komputer nie czyta karty graficznej, czyta tylko zintegrowaną intela. Gdy próbuje zainstalować jakiekolwiek sterowniki, czy to z płytki, czy pobrane ze strony nvidi pojawia się komunikat, że nie znaleziono sprzętu (karty graf) 

ASRock h87

intel core i5-4570

nvidia gtx 660

 

Komputer jest nowy (dzisiaj przyszedł kurierem) i w poniedziałek oddaje go na gwarancje, rozmawiałem ze sprzedawcą, który twierdzi, że karta mogła poluzować się przy transporcie, innego rozwiązania nie widzi- więc sprawdziłem tą ewentualność i moim zdaniem wszystko wygląda ok. Troszkę szkoda miczasu odsyłać komputer, czekać potem na odesłanie, gdy to może być jakaś błahostka. Co polecacie zrobić ? Czy może to być uszkdzenie karty graf? Dodam że wiatraczek przy karcie graficznej się kręci. Gdy podepnę kabel HDMI pod kartę graficzną to nie ma połączenie, a gdy podłączę ten sam kabel wyżej obok wejść USB to wszystko jest ok.

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Proste jak drut,sprawdż,czy dodatkowa karta graficzna jest włączona w BIOSie,u mnie to jest opcja Init Display First [PEG] - czyli PCI-E,jaka to jest płyta główna ?.Instalujesz potem sterowniki do płyty głównej,zwłaszcza do chipsetu,jak się na tym nie znasz poproś kogoś obeznanego w tym,po przestawieniu musisz podłączyć monitor do osobnej karty

Ustawiłem PCI Expres i to samo. Nie wiem czy to kwestia tego, ponieważ monitor mam podłaczony wyżej, bo w wejściu od karty graficznej jest szersze wejście

 

Bo chyba monitor podłączyłeś kablem VGA do wyjścia monitora z płyty głównej?

 

Podłącz monitor kablem cyfrowym DVI lub HDMI z kartą GTX660 i powinno być OK.

 

Kable powinny być w zestawie monitora lub trzeba kupić.

Dokupiłem i jest ok. Dzięki za pomoc. Problem rozwiązany