Nie czyta karty sieciowej

Witam dziś zakupiłem kartę sieciową edimax tylko , że jak ją podłączyłem wogóle jej nie czyta mam pytanie czy trzeba wyłączyć karte zintegrowaną żeby ta zadziałała ? i drugie pytanie jak trzeba wyłączyć to jak płyta główna msi g41m p26 z góry dziękuje

Podaj model karty.

Nie trzeba wyłączać

zaistalowałeś sterowniki do tej karty?

starą karte wyłączysz w biosie, ale nie ma takiej potrzeby

własnie nie moge zainstalować sterów bo mi jej nie czyta

Dodane 02.11.2012 (Pt) 16:18

karta po podłączeniu do kompa się świeci ale nie ma jej w menadzerze urzadzeń

Jak ma ci wykryć kartę skoro nie zainstalowałeś sterowników.

Tak dostałem teraz nagle w menadzerze urządzeń pojawił się Kontroler Ethernet i znak zapytania ale gdy instaluje do tego sterowniki to sie nie da :confused:

Wyskakuje jakiś błąd czy co?

Dodane 02.11.2012 (Pt) 16:43

Jaki masz system?

Podaj model karty.

Windows xp gdy chce zainstalwoać stery do kontrolera ethernet wyskakuje nie znaleziono odpowiedniego oprogramowania dla tego urzadzenia

karta to Edimax fast ethernet pci adapter

Jaki dokładnie model

kurcze nie mam jak teraz sprawdzić bo akrta w środku a nie mam od niej opakowania a na płytce pisze tylko EN-9130TX / EN-9130TXA / EN-9130TXL

Dodane 02.11.2012 (Pt) 17:09

model karty to EN-9130TXL

Pobierz ten sterownik http://www.edimax.com/en/downloadBox.php?pd_id=41&download_link=/images/Image/Driver_Utility/Wire/NIC/EN-9130TX/EN-9130_Auto_installation_program_(Supports_Win98SE_ME_2000_XP_XP64).zip# (wypakuj i uruchom setup.exe)

kurcze niestety nie moge tego sprawdzić ponieważ z podłączoną kartą sieciową po restarcie komputera nie wczytał sie sterownik od karty i pisąło ze mam odłączyć jedno jakieś urządzenie aby kara graf działała no cóż chyba zostane przy zintegrowanej sieciowej :>