Nie czyta karty sieciowej

(krejzol123) #1

Witam dziś zakupiłem kartę sieciową edimax tylko , że jak ją podłączyłem wogóle jej nie czyta mam pytanie czy trzeba wyłączyć karte zintegrowaną żeby ta zadziałała ? i drugie pytanie jak trzeba wyłączyć to jak płyta główna msi g41m p26 z góry dziękuje

(falcon89) #2

Podaj model karty.

(Rradek22) #3

Nie trzeba wyłączać

(system) #4

zaistalowałeś sterowniki do tej karty?

starą karte wyłączysz w biosie, ale nie ma takiej potrzeby

(krejzol123) #5

własnie nie moge zainstalować sterów bo mi jej nie czyta

Dodane 02.11.2012 (Pt) 16:18

karta po podłączeniu do kompa się świeci ale nie ma jej w menadzerze urzadzeń

(falcon89) #6

Jak ma ci wykryć kartę skoro nie zainstalowałeś sterowników.

(krejzol123) #7

Tak dostałem teraz nagle w menadzerze urządzeń pojawił się Kontroler Ethernet i znak zapytania ale gdy instaluje do tego sterowniki to sie nie da :confused:

(falcon89) #8

Wyskakuje jakiś błąd czy co?

Dodane 02.11.2012 (Pt) 16:43

Jaki masz system?

Podaj model karty.

(krejzol123) #9

Windows xp gdy chce zainstalwoać stery do kontrolera ethernet wyskakuje nie znaleziono odpowiedniego oprogramowania dla tego urzadzenia

karta to Edimax fast ethernet pci adapter

(falcon89) #10

Jaki dokładnie model

(krejzol123) #11

kurcze nie mam jak teraz sprawdzić bo akrta w środku a nie mam od niej opakowania a na płytce pisze tylko EN-9130TX / EN-9130TXA / EN-9130TXL

Dodane 02.11.2012 (Pt) 17:09

model karty to EN-9130TXL

(falcon89) #12

Pobierz ten sterownik http://www.edimax.com/en/downloadBox.php?pd_id=41&download_link=/images/Image/Driver_Utility/Wire/NIC/EN-9130TX/EN-9130_Auto_installation_program_(Supports_Win98SE_ME_2000_XP_XP64).zip# (wypakuj i uruchom setup.exe)

(krejzol123) #13

kurcze niestety nie moge tego sprawdzić ponieważ z podłączoną kartą sieciową po restarcie komputera nie wczytał sie sterownik od karty i pisąło ze mam odłączyć jedno jakieś urządzenie aby kara graf działała no cóż chyba zostane przy zintegrowanej sieciowej :>