Nie czyta mi dysku zewnętrznego :c

Witam !

Wczoraj wieczorem wziąłem się za formatowanie mojego win7 64bit . Wszystko poszło gładko aż do czasu. Dysk zewnętrzny, który posiadam (LACIE minimus 2TB) zaraz po formacie działał jak należy. Wszystko jednak się zmieniło jak zacząłem instalować sterowniki do płyty głównej . A dokładniej było tak: po zainstalowaniu sterowników program kazał uruchomić ponownie komputer i pojawił się czarny ekran z jakimiś napisami . Wymagano abym zrobił coś tam z “diskette” klikając T/N (tak/nie) no więc kliknąłem N ale wtedy znów ponownie uruchamiał mi kompa do tego samego momentu . Gdy kliknąłem Y to znów poprosił mnie o coś Y/N . Pisało coś z “data” i że może zostać utracona (po ang. oczywiście) Kliknąłem Y i coś tak się procentowo szybko załadowało ale problem znów ten sam. (dodam, że gdy taka sytuacja się odbyła, dysk był podłączony i włączony do kompa) Kiedy w końcu dostałem się do pulpitu okazało się że nie czyta mi dysku . Pojawia się komunikat, dźwięk jakby miał działać, ale nie ma go w “Mój komputer” . W panelu sterowania w “sprzęt i dźwięk” bodajże mi go pokazuje . A jeśli chodzi o “Zarządzanie dyskami” to mam znaleziony dysk C, D, jakiś “zastrzeżony przez system” oraz 4 ikonki dysków bez nazwy . Przy wszystkich pisze : “stan : zdrowy, partycja podstawowa” przy czym C,D i zastrzeżony to systemy plików NTFS a te bez nazwy nie mają w tym miejscu nic .

Proszę pomocy! Czy mogę odzyskać dane? Jeśli tak to jakim programem i jak go używać ? Czy dysk będzie mi jeszcze działał? Jeśli tak to jak go naprawić (program, jak go używać)

Dodam, że mam ASRock 870 extreme3 (płyta główna)

http://img145.imageshack.us/img145/8113/zarzadzaniedyskami.png

Przypisz literę każdej partycji (kliknij prawym na partycję).