Nie czyta mi napędu

Proszę o pomoc.

Kiedy wchodzę w “Mój komputer” widzę tylko:

e002cd2b23b28e7em.jpeg

(Kliknij aby powiększyć)

Jak widać nie mam napędu CD/DVD, i tu nasuwa się pytanie

Dlaczego? Zorientowałem się wczoraj , gdy włożyłem płytę z grą lecz nie doczekałem się autorun’u i postanowiłem otworzyć samemu w moim komputerze, i zauważyłem właśnie ten sam widok :confused:

(próbowałem resetować komputer, dociskać kabelki w komputerze lecz nic nie podziałało[dzieje mi się to nawet bez żadnej płyty :|])

Jeśli ktoś wie jak mógł bym rozwiązać ten problem byłbym bardzo wdzięczny :?

danioles , zobacz czy wszystkie kable są dobrze wetknięte do napędu CD/DVD

Zobacz też czy w Biosie jest włączony ten napęd.

no właśnie tak robiłem, myślałem ze napęd się popsuł i pozamieniałem romy , wtedy nawet komputera włączyć nie moglem :frowning:

kiedy włączyłem pisało

“CPU Fan Error , F1 to resume” ale f1 nic nie dawało

potem znowu zamieniłem romy i jest jak dawniej ale nie ma nawet w biosie :expressionless:

PS. zresetuje komputer może teraz w biosie będzie…

Sprawdź kable (szczególnie wtyczki) i czy jest widoczny w biosie. Zresetuj BIOS.

Jeśli wszystko będzie już tam dobrze:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

“{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}” mam takich 24 wiec co robić? :?

OK tylko w 1 były te 2 wpisy, resetuje komputer …

po zresetown\aniu komputera dalej nie mam napędu, plików w rejestrze tez nie ma.

zapomniałem dodać, kiedy po włączeniu komputera pojawia się pulpit słychać dźwięk błędu (error) ale nie pojawia się żaden komunikat.

(ten dźwięk miałem prędzej, nie wiem co to…)

Napęd najpierw musi być widoczny w biosie, bez tego nic nie zdziałasz. Sprawdzałeś kable lub zmieniałeś kable?

Jak już jest w biosie, to usuń kanał IDE (instrukcja wyżej).

kurcze nie ma go w biosie :confused: ale zauważyłem coś dziwnego… mam czarną nagrywarke dvd LG oraz ze starego komputera jeszcze jedną LG białą i CD Liteon też białą, w biosie mam 2 “tematy?” w 1 z nich jest Floppy drive, atapi… i

masz może GG? łatwiej będzie… :cry:

Sprawdź kable. Zresetuj Bios :arrow: viewtopic.php?f=7&t=267235

i załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Deafults).

Napisz o co chodzi?

Sory siostra musiała wejść na kompa i nie mogłem pisać :stuck_out_tongue:

mam czarną nagrywarke dvd LG oraz ze starego komputera, jeszcze jedną LG białą, i CD Liteon też białą, w biosie mam 2 “tematy?”

-Boot Device Priority

-Hard Disc Drives

Boot Device Priority

__________________________________________________

1st Boot Device [1st FLOPPY DRIVE]

2nd Boot Device [ATAPI CD-ROM]

3rd Boot Device [HDD]

Hard Disc Drives

___________________________________________________

1st Drive [HDD]

2nd Drive [iDE]

W “Boot Device Priority” powinny być chyba te romy tak?

tymczasem mam ten atapi cd-rom ktorego nigdy nie widziałem i dysk :expressionless:

teraz widzisz, nie ma tu ani1 z moich romów :frowning:

Boot Device Priority Nas nie obchodzi.

Nie Masz w Biosie na głównym ekranie Standard CMOS Features? Tam powinny być widoczne napędy.

Jaką posiadasz płytę główną?

ahaaa sory xD plyta glowna P5K

chciałem nagrać na komórkę piosenki, podłączyłem kabel usb, i na komórce normalnie się pojawia, że podłączone a na komputerze tak samo jak z cd romem…

teraz zobacze ten standart… jaki ja glupi jestem :oops:

Nie mam tego Standard CMOS Features

dalej czekam na pomoc… :wink:

Zajrzyj do zakładki Main.

:smiley: okazało się że to taśma nie miała styku, kupiłem nową i wszystko działa, ale dzięki za chęci =D>

Ostatnie moje doświadczenie z tego tygodnia było takie iż na biosie CDromy były lub też nie - jak im się chciało a w Windowsie ich nie było. Żadne usuwanie filtrów nie pomogło. Okazało się bowiem że cały problem leżał w zasilaczu - był częściowo uszkodzony i nie podawał poprawnych napięć. Może warto to sprawdzić.

Jeśli jest to napęd z interfejsem ATA,to sprawdź czy masz dobrze zworki: ‘master’,‘slave’.