Nie czyta plyt


(romankul) #1

Cos jest nie tak z moim napedem.Czyta wszystkie plyty oprocz....z komputer swiata.W ogole nie moze sobie z nimi poradzic.I jak chce cos zainstalowac to musze uzywac badcopy.Moj naped to LITE-ON COMBO LTC-48161H.Kiedy probuje ja odczytac to wydaje dziwne dzwieki.Tak jakby cos sie tam mialo dziac i za pol sekundy(moze mniej)przestaje.I to sie powtarza przez kilka minut az w koncu pokazuje ze nie ma plyty(tzn po wlozeniu jak sie wlaczy moj komputer to wiac nazwe plyty a po tych jego dziwnych probach nagle tak jakby w ogole juz nie widzial plyty).Prosze znawcow o pomoc.


(Stachan) #2

:roll: Nie wykluczone, że płytka jest uszkodzona. KŚ ponosi za to odpowiedzialność i deklaruje wymianę takich płytek. Informację o warunkach znajdziesz w gazecie.


(JNJN) #3

A może wystarczy wyczyścić laser.

Jak tylko na jednej płycie CD to uszkodzona płyta.


(romankul) #4

To nie tylko jedna plyte tylko wszystkie z komputer swiata.Nie wiem czy przypadkiem z innych tego typu czasopism tez nie czyta.Musialbym sprawdzic.A moj naped trzeba tu powiedziec ze z innymi plytami radzi sobie super.Czasami nawet czyta te ktore u innych nie chodza.Tylko z tymi plytkami sobie calkowicie nie radzi.


(Golden Finger) #5

Sprawdź te płyty na innym kompie w innym napędzie optycznym.

Miałem podobny problem z płytami KŚ w napędzie "sony", po zmianie napędu na inny wszystkie płyty czytane są bezbłędnie.

:okulary:


(adpawl) #6

A może update firmware'u tu coś pomoże ??


(fiesta) #7

Może w tym przypadku pomoże usunięcie instalatora płyt komputer świata jest na liście w dodaj usuń programy.


(pysiu) #8

Bywa tak jak sie instalator zainstaluje to nie uruchamiają się inne z płyty z czasopisma i należy tak jak kolega fiesta pisze odinstalować :):slight_smile: