Nie czyta płyty Windows\a XP po ówczesnym sfornatowaniuVISTY

A, więc zrobiłem tak jak przeczytałem gdzieś w internecie. Miałem zainstalowanego Viste, a chciałem zainstalować XP, więc :

  1. Włorzyłem do CD płytkę Visty.

  2. w biosie ustawiłem, aby czytał z CD i było dobrze…

  3. I dałem fornatuj dyski,

  4. Po sformatowaniu Zresetowałem komputer.

  5. Teraz włorzyłem XP i nie czyta płyty… Boot from CD/DVD i pochwili błąd BOOTMGR naciśnij ALT+CTRL+DEL, aby zresetować komputer?..

Dodam, że wcześniej też nie czytał XP i od razu przechodził mi do systemu Vista.

prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę z systemem…

Błąd bootmgr? Wychodzi na to, że musisz sobie załatwić od kogoś płytkę, gdyż najprawdopodobniej jest na płytce uszkodzony sektor rozruchowy, gdyż ten plik znbajduje się w sektorze rozruchowym… Chociaż możesz spróbować programem iso buster wyciągnąć z boot sektora obraz Microsoft Corpration.img, przekopiować przy jego pomocy wszystkie pliki,skompilować noiwy bootowalny obraz cd i wypalić na wszelki wypadek na płytkę cd-rw… tutaj masz opisane jak to zrobić. Co prawda poradnik tyczy się integracji sp, ale jest też opisane jak zrobić bootowalny nośnik właśnie na przykładzie windowsa xp…

  1. Wejdź do biosu i ustaw first boot device na CD-ROM

  2. Po komunikacie uruchamiania hit enter to boot from cd, wciskasz enter, po chwili uruchomi się instalator.

Instalacja systemu MS Windows XP - instrukcja