Nie da rady wyciągnąć chłodzenia od procesora

Lepiej kub 2-3 puszki sprężonego powietrza, do tego jakiś pędzelek z miękkim i długim włosiem i jedne z twardym (ale nie jak skała). Dmuchaj i czyść pędzelkiem. Większe “kotki” zbierz odkurzaczem. Osiągniesz lepszy efekt niż “próba wyrwania wiatraka razem z podstawką”.

Sprężone powietrze w niedoświadczonych rękach może być tak samo niebezpieczne jak wyrwanie coolera razem z socketem…

No jak będzie walił, aż pojawi się lód to tak :wink:

A czy nie prościej zdjąć cały układ chłodzenia i czyścić go poza wnętrzem komputera, a przy okazji wymienić pastę termoprzewodzącą?

Sądząc po burdelu w obudowie, nie ma kasy na pastę…

Nie jestem jakimś specen od komputera , dopiero się uczę co i jak , to brat go składał jakieś 5 lat temu i gdy się go pytałem czy mogę całkiem ten radiator zdjąć to odpowiedział że nie a jak się pytalem o pastę to powiedział abym tego nie robił bo to trzeba na procesorze a ja jeszcze coś zepsuje i co wtedy … on mi jeszcze musi po służyć pół roku ponieważ będę w czerwcu kupować nowy komputer , brat mi go będzie składał a się na tym dobrze zna tylko pieniądze muszę uzbierać . Komputer czyszcze co dwa miesiące . Nie chcę inwestować w ten komputer bo on i tak jest do wymiany już cały

To go poodkurzaj jak wspominałem w jednym poście i zapomnij o tym, te pół roku wytrzyma jakoś…

Odkurzacz ? A czy to przypadkiem niebezpieczne ? Kiedyś jak czyscilem to na google było napisane aby nie czyścić odkurzaczem bo może się coś stać . Ja czyszcze patyczkami do uszy i wilgotną ścierką prawie suchą aby się nic nie stało i wiele razy już tak czyszcze komputer

Nawet od patyczków się może coś stać, czyszczę kompy od lat odkurzaczem i przy odrobinie rozwagi nic się nie stanie, trzeba unikać kontaktu rury z podzespołami, dlatego warto mieć pędzel z miękkim włosiem, pędzlem omiatasz kurz a odkurzaczem wciągasz to co wymiatasz. Nie ma w tym filozofii.

2 polubienia

Pół roku i taki syf? Sorry, ale gdzie Ty kompa trzymasz? Wracając do tematu. Jak wyżej. Odkurzacz, pędzel z miękkim włosiem i będzie dobrze. Żadnych patyczków czy wilgotnych szmatek - suchych zresztą też. Nie kombinuj że s ciągniemy tego tylko dobrze wyczyść. Możesz dmuchnąć też z boku na żeberka radiatora, to Ci kurz ładnie z niego usunie.

Odkurzacz … OMG

I coś takiego proponujesz człowiekowi bez doświadczenia …

@Semtex, tutaj to może być dość niebezpieczna rada.

To sarkazm mam nadzieję :stuck_out_tongue:

Na poważnie, bez próby nauki nie ma wyników…

1 polubienie

Warto przyłożyć końcówkę odkurzacza do grzejnika przed użyciem żeby rozładować ewentualny potencjał (to może być zbawienne).

Przecież nikt tym nie będzie smyrał płyty głównej czy innego elementu. Od tego jest pędzelek, najlepiej jakiś z włosiem, które się nie elektryzuje. Do tego pucha sprężonego powietrza i krótkie serie z odpowiedniej odległości. Kiedyś musi się nauczyć. A jak ma zacząć to lepiej na sprzęcie do wymiany niż na świeżo zakupionym.