Nie da rady wyciągnąć chłodzenia od procesora

(TheSlimShady) #1

Witam przychodzę do was o pomoc , chodzi o moje chłodzenie na procesorze pod wiatrakiem widać jak te metalowe jest zakurzone wentylator nie ma śrubek aby go odkręcić próbowałem go też jakoś śrubokrętem wyciągnąć ale to nie idzie i nie mam już pomysłów jak go wyciągnąć . Podobno te zaczepki można łatwo wyrwać to jak mam zrobić to aby nie wyrwać ich jak wentylator mocno trzyma się ? Z góry dzięki

(TheSlimShady) #2

Mniej więcej tak wygląda https://static.elektroda.pl/attach/2be8c159b963b03fe30fc642415249d4_0_38_6863861.jpg tylko bez śrubek

(WODZU) #3

A w czym chcesz nam pomóc? :wink:

Radiator po bokach ma pionowe blaszki z otworkami na dole, które zahaczone są o wystające “dzyndzle” w podstawce procesora. Trzeba nacisnąć je od góry i “odhaczyć”.

(Semtex) #4

Pewnie trzyma na starej paście, zamknij budę włącz kompa na 15 minut, niech się rozgrzeje, wyłącz, odłącz kabel zasilania, wciśnij power, niech się rozładują kondensatory, delikatnie próbuj zdjąć chłodzenie.

(TheSlimShady) #5

Chodzi mi aby tylko wentylator wyciągnąć , nie te całe z tym metalowym

(Semtex) #6

Zrób zdjęcie swojego chłodzenia i wrzuć do posta. Być może jest przytwierdzony na stałe, być może przykręcony od spodu, albo zsuwany w jedną stronę.

(TheSlimShady) #7

Okej , zaraz wyślę przez imgur i podam linka

(TheSlimShady) #8

(TheSlimShady) #9

Dopóki nie wyciągnie tego wiatraku nie moge przeczyścić te metalowe :frowning:

(Semtex) #10

Przecież widać wkręty w otworach. Weź no poświeć dobrze i popatrz.
Chyba, że to nity, ale kurde nie sądzę. Zrób fotkę jeszcze samego otworu, w miarę ostrą. Jak nie dasz rady zdjąć to użyj miękkiego pędzla i odkurzacza, omiataj i wciągaj, tylko zablokuj wentylator, tak aby się nie kręcił od odkurzacza, bo mogą się nazbierać niebezpieczne ładunki elektrostatyczne.

(mechanic) #11

to jest radiator :wink:

(TheSlimShady) #12

Tam nie ma śrubek tylko są takie krzyżyki małe plastikowe w środku a ich sie nie da odkręcić

(Semtex) #13

To powinno się dać go zsunąć w jedną stronę, ewentualnie ma zatrzaski na bokach, wrzuć fotkę z boku chłodzenia.

(TheSlimShady) #14

(Semtex) #15

Zobacz czy nie masz takich zaczepów, musisz je delikatnie podważyć, są dosyć twarde.

(TheSlimShady) #16

(MajtkiCiociHeli) #17

Są zaczepy więc można zdemontować

(Semtex) #18

83b8a478d489229fcb28bfd593c9bae2558eaeb9_1_374x500

(TheSlimShady) #19

A wiec do siebie musze je ciągnąć tak ?

(Semtex) #20

Użyj śrubokręta, delikatnie je odegnij do “siebie”.