Nie da rady wyciągnąć chłodzenia od procesora

Witam przychodzę do was o pomoc , chodzi o moje chłodzenie na procesorze pod wiatrakiem widać jak te metalowe jest zakurzone wentylator nie ma śrubek aby go odkręcić próbowałem go też jakoś śrubokrętem wyciągnąć ale to nie idzie i nie mam już pomysłów jak go wyciągnąć . Podobno te zaczepki można łatwo wyrwać to jak mam zrobić to aby nie wyrwać ich jak wentylator mocno trzyma się ? Z góry dzięki

Mniej więcej tak wygląda https://static.elektroda.pl/attach/2be8c159b963b03fe30fc642415249d4_0_38_6863861.jpg tylko bez śrubek

A w czym chcesz nam pomóc? :wink:

Radiator po bokach ma pionowe blaszki z otworkami na dole, które zahaczone są o wystające “dzyndzle” w podstawce procesora. Trzeba nacisnąć je od góry i “odhaczyć”.

Pewnie trzyma na starej paście, zamknij budę włącz kompa na 15 minut, niech się rozgrzeje, wyłącz, odłącz kabel zasilania, wciśnij power, niech się rozładują kondensatory, delikatnie próbuj zdjąć chłodzenie.

Chodzi mi aby tylko wentylator wyciągnąć , nie te całe z tym metalowym

Zrób zdjęcie swojego chłodzenia i wrzuć do posta. Być może jest przytwierdzony na stałe, być może przykręcony od spodu, albo zsuwany w jedną stronę.

Okej , zaraz wyślę przez imgur i podam linka

Dopóki nie wyciągnie tego wiatraku nie moge przeczyścić te metalowe :frowning:

Przecież widać wkręty w otworach. Weź no poświeć dobrze i popatrz.
Chyba, że to nity, ale kurde nie sądzę. Zrób fotkę jeszcze samego otworu, w miarę ostrą. Jak nie dasz rady zdjąć to użyj miękkiego pędzla i odkurzacza, omiataj i wciągaj, tylko zablokuj wentylator, tak aby się nie kręcił od odkurzacza, bo mogą się nazbierać niebezpieczne ładunki elektrostatyczne.

to jest radiator :wink:

Tam nie ma śrubek tylko są takie krzyżyki małe plastikowe w środku a ich sie nie da odkręcić

To powinno się dać go zsunąć w jedną stronę, ewentualnie ma zatrzaski na bokach, wrzuć fotkę z boku chłodzenia.

Zobacz czy nie masz takich zaczepów, musisz je delikatnie podważyć, są dosyć twarde.

Są zaczepy więc można zdemontować

83b8a478d489229fcb28bfd593c9bae2558eaeb9_1_374x500

A wiec do siebie musze je ciągnąć tak ?

Użyj śrubokręta, delikatnie je odegnij do “siebie”.