Nie da się odzyskać danych z sformatowanej partycji?

Czy da sie odzyskac dane ze sformatowanej partycji?

Testowałem wszystkie najlepsze programy do odzyskiwania danych i nie znalazło żadnych danych.

Format robilem z poziomu Windowsa 7 (zarządzanie dyskami).

Poza tym NIC wiecej nie robilem (partycja G:)

Tak da się może nie wszystko, ale część danych jesteś w stanie odzyskać.

To dlaczego nie pokazuje żadnych danych.

Nawet ani jednej mp3, jpg , video itp.

Partycja okolo 250 GB danych.

Przeskanowało wszystkie sektory i robilem to kilkoma programami dostępnymi w dobreprogramy

Dane których szukasz mogą znajdować się jeszcze we free space, do tego dochodzi czy dysk jest dalej eksploatowany czy nie, jeżeli go dalej używasz to szanse na odzyskanie danych maleją. Przy użyciu odpowiedniej metody jesteś w stanie odzyskać dane, a przynajmniej ich część.

Nie używam tej partycji.

NIE ZAPISUJE na niej NIC.

Jest kompletnie pusta.

Formatowanie:

Poprzednio 512 bajtów

Teraz 4 KB

(odznaczyłem SZYBKIE FORMATOWANIE)

Czyli to tylko teoria, ze mozna odzyskac jak to zachwalają swoje programy, który są wstanie poradzic 90 % do odzyskania.

A u mnie 0 %

A ty chcesz odzyskać dane bo sformatowałeś partycję przez przypadek czy w ramach jakiś testów? Bo jeżeli to pierwsze to ja bym zaczął od odłączenia dysku z ową partycją i podpięcia go pod inny komputer, ale w taki sposób, żeby był możliwy tylko sam odczyt danych. Uniemożliwiłbym zapis, bo to zmniejsza szanse na odzyskanie danych, nawet jeśli nie wykorzystujesz tej partycji to dysk dalej pracuje co ma negatywny wpływ na próby odzyskania danych.

Nie mam innego komputera.

Ja sformatowałem partycje bo dane były mi nie potrzebne (Ale gdy stracilem takze backup to chce je odzyskac)

Kiedys uszkodziłem powaznie tabele partycji.

Nie wykrywany byl dysk. Wszedzie byl uznawany za powaznie uszkodzony.

Dysk chodzil miesiac , potem znalazłem program DiskInternals

Odzyskal mi wszystkie dane w 100 % (ale nie ze sformatowanej partycji)

Witaj

a może to da rade

http://traxter-online.net/testdisk-phot … ie-danych/

ale obsługa CZARNA MAGIA.

Znalazłem jeszcze File Scavenger…

" Recovers the original filename and folder path.".

Przekonamy się…

Jak dojdzie do 100 % to powiem czy odzyskuje originalne struktury katalogów (foldery , ścieżki , nazwy itp.)

"Files without the original filename

On severely corrupt drives, files may be found without the original folder or even

filename. When the original filename cannotbe determined, a file will be named as

follows:

Unknown+ sequential number + file extension.

For example, the first Excel file is named “Unknown000001.xls”

Dysk i partycja NIE JEST USZKODZONA. Działa bez zarzutu. Więc jaki czort?

Jeżeli uszkodziłeś tablicę partycji, a później źle ją poskładałeś to raczej widzę marne szanse na odzyskanie danych ;/

Co do działania programu i nazewnictwa jakie jest później stosowane to normalne, jak program umie odzyskać zawartość pliku (a przynajmniej jej część), a jego nazwy nie, to musi mu jakąś nazwę przypisać.

Po 1 nie uszkodziłem tablicy partycji (NIE TERAZ tylko KIEDYS). Prosze czytaj ze zrozumieniem wczesniejsze posty. Powtarzam: Program Abelsoft skasował mi T Y L K O poprzedni plik z backupem i zastąpił drugim.

Po 2 nawet gdybym uszkodzil tabele partycji to bym odzyskał dane +originalne nazwy (WIEM BO ODZYSKIWAŁEM KIEDYS)

Po 3 JA PROBUJE ODZYSKAC TYLKO ORIGINALNE nazwy plików ale ten “głupi” program( AbelSoft) jakim stworzyłem bakup wszystkich plików:

Tak skomplikował odzyskiwanie. Nie dosć ze “sam własnym błędem” zepsuł ten plik (1 plik) to jeszcze ciezko jest odzyskac nim dane z informacjami o nazwie pliku.

Gdyby dane byly “ODDZIELNE” na partycji.

Wtedy byłbym odzyskał prawie wszystkie dane:

Napewno wszystkie mp3, jpg

Niektóre pliki VIDEO ze wzgledu ze są duzego rozmiaru mogą byc czesciowo odzyskane lub “niekompletne”

Wysłąłem do supportu AbelSoft z informacją jaki zaszedł problem.

Chcieli log.

Wysłałem do nich i CISZA. Juz nie odpisują. Po 4

Mogłem użyc INNY program do Backup ale zasugerowałem się, że w dobreprogramy ma najwyższą ocenę.

I tu mój błąd.

Nigdy w życiu go więcej nie użyje.Ten program zamiast “uchronić moje cenne dane”

poprostu je “zniszczył”.

@djzon

OK, źle zrozumiałem poprzedniego posta ;/ Ten plik z backup’em znajdował się na tej samej partycji, z której chciałeś dane odzyskać? Bo tak to teraz zrozumiałem, że zrobiłeś backup danych do jednego pliku za pomocą programu Abelsoft, później dane usunąłeś i zostawiłeś tylko plik z backup’em, który rozumiem co jakiś czas się nadpisywał nowymi danymi i przy którymś nadpisaniu wystąpił błąd, który teraz uniemożliwia Ci odzyskanie danych z tego backup’owego pliku?

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem całość. Jeśli jest tak jak napisałem, to dane które usunąłeś formatem zostały pewnie w znaczmy stopniu nadpisane prze twój plik backupowy wykonany za pomocą programu Abelsoft, który co jakiś czas się zmieniał.

Jeśli coś źle zrozumiałem to mnie popraw.

PRAWIE MNIE ZROZUMIAŁEŚ.

Dane były na partycji G:

Gdy wykonałem bakup(do jednego pliku) na partycje W:

Wszystko było OK.

Więc postanowiłem sformatować partycję G: (wolny format)

Gdy utraciłem dane(ten backup z partycji W: )

Postanowiłem odrazu odzyskać dane najpierw z W:

potem z G:

Ale w tym przypadku, że z G: nie da się.

z W: widzi tylko RAW dane (czyli bez nazw i prawdopodobnie nie wszystkie dane).

Dane nie zostały w żaden sposób nadpisane (NIC wiecej nie zapisywałem). Mam kilka dysków. Więc nie musiałem NIC zapisywac więcej na tym dysku.

Jedynie plik o rozmiarze 211 Gigabajtów został zastąpiony plikiem MAŁYM(!) 11 Kilobajtów.

Więc dane zostały praktycznie nie nadpisane. Lub bardzo, bardzo niewiele nadpisane lub zastąpione???

Ten plik z roszerzeniem ABBACKUP nie wiem jak scala pliki w JEDEN PLIK?

W przypadku twojego pliku backup’owego, to raczej marne szanse żebyś odzyskał całość jak ten program nadpisał Ci plik 211 giga plikiem 11Kb. Niestety z pomocą przy samym programie nie jestem Ci w stanie pomóc bo go nie znam i nigdy z niego nie korzystałem ;/ zostają tylko jakieś fora ewentualnie support.

Co do partycji G. Po zwykłym formacie (nawet tym wolnym) część danych powinno się dać odzyskać, myślę jakie oprogramowanie Ci zaproponować żebyś spróbował, ale mam trochę pustkę w głowie jak piszesz, że wypróbowałeś te lepsze rozwiązania ;/

No tak próbowałem rozwiązania Format Recovery.

Odzyskało jakieś mało istotne pliki (po kilka kilobajtów) . Już nie pamiętam jakie. Ale jakieś .txt, ini… jakieś systemowe. Takie NIEPOTRZEBNE dane do użytku.

Może gdybym wykonał “Quick Format”

to dane by wróciły z powrotem.

Ale wykonałem “dłuższe formatowanie”

Może w gre wchodzi “Zaawansowana metoda” ustawien odzyskiwania.

Jakieś naprawdę szczególne ustwienia w najlepszych programach do odzyskiwania.

?

Nie mówię tu o:

Scan Free Space

Full Scan

tylko w OPCJACH Program(ów)

http://www.diskinternals.com/download/

Szczególnie zależy mi na odzysku MP3 i JPG(JPEG),PNG. Przez wiele lat kupowałem albumy muzyczne, vinyle i szkoda mi muzyki bo takiej za darmo NIE DA SIĘ POBRAĆ.

A spróbuj może Easy Recovery Ontracka (nie wiem czy korzystałeś), z portalu ściągniesz wersje trial, ograniczenie jest dość spore bo można odzyskać tylko jeden plik na raz, ale zobaczysz co Ci odzyska i ile i czy w ogóle coś odzyska.

Partiton Recovery DiskInternals:

W tych folderach NIE MA ŻADNYCH DANYCH (odzyskiwanie danych z formatowane partycj).

http://61.imagebam.com/download/4T4OvcT … /dane1.png

Bez urazy ale: Easy Recovery Ontrack

To najgorszy program do odzyskiwania:

NIGDY nim nie odzyskałem ŻADNYCH danych.

Z tego programu o którym ty piszesz nie korzystałem ;/ i za bardzo tu nie pomogę ;/

A Easeus Data Recovery Wizard 5.5.1 korzystałeś?

Dodane 07.08.2012 (Wt) 18:56

Ja testowałem dużo programów ale te DWA PROGRAMY są najlepsze (najwięcej danych znajdują)

Nazwę i program kojarzę, ale też nie korzystałem ;/