Nie da sie otworzyc zawartosci dysku SAMSUNG HM500JI 500GB, Status dobry w CrystalDiskInfo

Cześć, tak nagle po odłączeniu i ponownym podłączeniu dysk zaczął sprawiać problemy, a mianowicie nie mogę się dostać do plików z poziomu eksploratora.

Zależy mi tylko na naprawie dysku, ponieważ dane już odzyskałem programem StrongRecovery 3.4.1.2.

 

Screen z CrystalDiskInfo:

Bez_tytu_u.png

A nie próbowałaś sformatować tego dysku ??

Nie, poniewaz naczytalem sie, ze mozna tylko w ten sposob pogorszyc sprawe - wiec najpierw pytam.

Podmień kabelek sata. Dziwny ten smart. Jak napisał @fiesta zacznij od formatu co ma niby pogorszyć format?

Pogorszyć  możesz jak go sformatujesz przed odzyskiem danych.

 

Skoro masz je odzyskane, niczym nie ryzykujesz, poza tym że możesz się pozbyć w szybki sposób  błędów (nie fizycznych) na dysku.

Takie nagłe odłączanie, podłączanie dysku w czasie pracy komputera mogło dać skutek utraty danych. I dopiero przez specjalistyczne programy tak jak zrobiłeś dało się odzyskać. Jak wygląda to w zarządzaniu dyskami czy dysk jest widoczny i partycje. Jeśli dysk jest widoczny jako pusty to użyj programu do odzyskiwania partycji. Niektóre programy do partycjonowania mają funkcję do odzyskiwania partycji coś w stylu partition recovery. np. Easeus czy inne programy tylko do tego celu. Przeskanujesz cały dysk tą funkcją i jakie da efekty. Albo zostaje pozakładać na nowo partycje i z formatować i zobaczyć jaki da efekt umieszczania danych i ich widoczności.