Nie da się sformatować dysku

Zainstalowałem xubuntu na asusie eee pc x101podczas instalacji pakietu playonlinux coś się posypało i system po restarcie już się nie włączał, postanowiłem zaoszczędzić czasu i zainstalować system od nowa i tutaj pojawił się problem, (wystąpił przy próbie instalacji ubuntu, xubuntu, crounchbang, dsl) po partycjonowaniu wyskakuje taki błąd :

input/output error durring write on /dev/sda

Padł dysk ?

Proszę o szybką odpowiedz muszę rozwiązać ten problem jeszcze dzisiaj.

Odpal LiveCD i z niego program o nazwie:

palimpsest

Pokaż nam wyniki SMART dysku.

Użyj GParted lub inny program do partycjonowania live CD/DVD i usuń dyski z nieudanej instalacji, zwłaszcza

tzn. obszar nieprzydzielony-pozostałość MBR, jest na samym początku dysku.

Nie wiem jak i gdzie mogę znaleźć i użyć palimpsest.

Gparted też pokazuje podobny błąd podczas próby formatowania.

Error fsyncing/closing /dev/sda: input/output error

Jest jeszcze jakaś szansa ?

Najpierw ustaw wszystkie jako nieprzydzielony, a wtedy rób swapa i ext

ALT+F2 i wpisz nazwę programu: palimpsest. jak nie ma to zainstaluj.

Tak zrobiłem, podczas próby formatowania wywala ten błąd.

Czy to może być wina sprzętu, dysku konkretnie ?

Proszę o szybką odpowiedz może jeszcze uda mi się to badziewie oddać jeśli to wina sprzętu, bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Dodane 01.04.2012 (N) 13:44

Próbowałem sformatować dysk z poziomu windowsa xp, “instalator wykrył że dysk “” jest uszkodzony i nie można go naprawić.”

@lenny7 jak mam go zainstalować ?

No to go zbadaj na obecność bad sektorów tak zwanych. Użyj na przykład tego:

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

Proszę użytkowników o polecenie innego programu, bo na pewno są lepsze.

Możesz pobrać sobie PartedMagic, na płycie dostępny jest również MHDD (w menu bootloadera musisz wejść do menu extras), sprawdź przy pomocy tego programu kondycję dysku i spróbuj go wyzerować, przykładowa instrukcja używania MHDD http://www.expressit.pl/porady-komputer … zerowania/ jeśli nie chcesz ryzykować, oddaj sprzęt w ręce specjalisty.

Jeśli to nie pomoże, zanieś netbooka do serwisu. W innym wątku podałem Ci link do porady, w jaki sposób instalować Linuksa na dysku SSD, następnym razem się z tym zapoznaj przed instalacją systemu.

Pozdrawiam!

erase>enter>enter>y> komunikat

Catastrophic failure

Broken drive.

Przesyłam jeszcze smart log z mhdd

pjma.jpg