Nie da się sformatować pendriva - jest tylko do odczytu

Witam

Może znajdzie się osoba tak dobra która wytłumaczy mi jak “głupiemu” jak się formatuje pendrive na którym wcześniej był linux ubuntu i zrobił się on tylko do odczytu żeby wrócił do używalności - próbowałem już tylu różnych programów a żaden nic nie daje i jest nawet czasem gorzej niż było

  • do tego jak sformatować HDD żeby instalator Win 7 to widział

Pod jakim systemem chcesz formatować pendrive?

Pendrive możesz spokojnie machnąć 

HP USB Disk Storage Format Tool, jeśli to system windows.

 

do HDD (między innymi) polecam :Ultimate Boot CD

FAT32 lub NTFS żeby wsadzić tam Windowsa 7

 

HP USB Disk Storage Format Tool - ten soft nic nie daje bo próba wsadzenienia na pena wina kończy się tym że pen jest tylko do oczytu

 

udało mi się doprowadzić do sytuacji że odpaliłem instalator Windowsa 7 ale nie wykrywa 250gb dysku które mam

 

diskpart

list disk

select disk n - twól wylistowany

clean

convert mbr

exit

te komendy nic nie dały a GParted nie udało mi się zbutować, znaczy widzę tylko 1 okono wyboru po uruchomieniu i wybieram 1 opcje i dalej nic - Gparted robiłem na windowsie boota

 

mówiąc skrótowo chce się pozbyć Ubuntu i wrócić do windowsa

Prawdopodobnie instalator nie wykrywa tego dysku, bo jest zdeklarowany na linuksowym systemie plików (któryś ext). Musisz go sformatować pod ntfs, ew. fat32

zobacz czy by dało efekt

 

http://www.youtube.com/watch?v=RvtuTk0CoiY

Próbowałem iść tym filmikiem problem polega na tym że po 1 okienku i wybraniu 1 opcji nic się nie dzieje nic się nie pojawia i to po dłuższym czasie

Pena z tym programem szykowałem na Windosie w programie Lili

 

Tak ubuntu pokazuje mi system plików ext4

specialnie piszę osobno żeby się nie mieszało

odpaliłem program WinSetupFromUSB i ustawiłem MBR i PBR żeby było ustawione na Windowsoskie tylko niech mnie teraz ktoś oświeci co z Dyskiem

gparted nie jest wstanie “usunąć” ext4 (dziwne) ? 

 

Ewentualnie spróbuj tu http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html usunać ext4 a potem tworzysz fat/ntfs

tak jak jest na filmiku wybieram 1 opcję i jemu przechodzi do następnych opcji a ja po 15 min nadal widziałem tylko tło a 1 opcje mi znikneły i przez 15min nic nie było

dobra udało mi sie sformatować ten dysk ale inslator windowsa dalej nie pozwala mi na użycie jego wskazałem go nawet i wtedy pojawiają się wtedy treść błędu którego wogule nie ogarniam

a dwa czemu nadal w menu bootowalnym wisi mi ubuntu mimo sformatowanego dysku i swapu linuxa ?

 

Czy pendrive to “16GB” czy “8GB” ?

 

7 32bit beta pamiętam że mieściła się w 10 GB może to 8GB ? 

 

Ubuntu będzie się pokazywać bo nie usunęły się chyba wpisy w “mbr/ boot sector” dysku twardego lub na pendrive jest ten “mbr” .  Możesz w biosie ustawić kolejność na pamięć przenośną i odłączyć dysk twardy na czas instalacji dla pewności.

To był pendrive 32gb

Ale już po problemie :slight_smile:

do wrzucenia na pena 7 użyłem programu co dopiero pokazał się na DP univeral Installer i z boot menu wybrałem Dysk zamiast pena w instalatorze winna jeszcze przekonvertowałem partycje z gpt i poszło

 

Dziękuje wszystki za zainteresowanie :slight_smile:

Pytałem o system opreacyjny, a nie o system plików.

dawaj to
umount /dev/^sdc1 lub sdd itp^
i teraz to
sudo mkfs -t vfat /dev/^sdc1 lub sdd itp^

i po robocie.