Nie da się stworzyć grupy domowej


(Majster006) #1

połączyłem 2 kompy, na jednym zrobiłem grupę, a na drugim mam, że "aby utworzyć grupę domową musisz być ustawiony jako prywatny" tylko jak ja mam się ustawić na prywatny jak w W8 nie ma takiej opcji na wierzchu, a ja nie wiem gdzie jest

jak to rozwiązać?

a i czy wam też nie działa przycisk identyfikator sieciowy w właściwościach systemu?


(km_00618) #2

W jaki sposób połączyłeś te komputery. Czy oba posiadają W8. Co chcesz zyskać przez połączenie.


(Majster006) #3

Połączyłem je kablem typu cross-over. Na jednym jest 7 professional, a na drugim 8 tylko nie wiem jaka wersja. Głównie chodziło mi o dostęp do internetu, ale z przesyłu plików też nie chciałbym rezygnować. Dodam, że raz udało mi się utworzyć grupę domową z pełnym dostępem do plików, ale jak udostępniłem internet to uprawnienia do plików się skończyły, nawet jak przestałem udostępniać łącze.

-- Dodane 14.11.2013 (Cz) 9:12 --

W ipv4 poustawiałem tak:

Na drugim podobnie tylko pozamieniałem. Teraz się widzą i pingują, ale nie mam pełnego dostępu do danych, a żeby w ogóle coś zobaczyć muszę podać hasło.

-- Dodane 14.11.2013 (Cz) 9:40 --

Jednak jest pełny dostęp, ale tylko na hasło.


(Miciu1) #4

Musisz utworzyć grupę domową na kompie z W8, a kompem z W7 się tylko do niej przyłączyć.

O tym że oba kompy muszą mieć tą samą grupę roboczą chyba nie muszę pisać?


(roobal) #5

Do tego komputery nie muszą być w grupie domowej, nie muszą być nawet w tych samych grupach roboczych, aby udostępnić połączenie.

Z tego co można wyczytać na stronie Microsoftu, grupa domowa od grupy roboczej różni się głównie tym, że jest właśnie chroniona hasłem.