Nie da się stworzyć grupy domowej

połączyłem 2 kompy, na jednym zrobiłem grupę, a na drugim mam, że “aby utworzyć grupę domową musisz być ustawiony jako prywatny” tylko jak ja mam się ustawić na prywatny jak w W8 nie ma takiej opcji na wierzchu, a ja nie wiem gdzie jest

jak to rozwiązać?

a i czy wam też nie działa przycisk identyfikator sieciowy w właściwościach systemu?

W jaki sposób połączyłeś te komputery. Czy oba posiadają W8. Co chcesz zyskać przez połączenie.

Połączyłem je kablem typu cross-over. Na jednym jest 7 professional, a na drugim 8 tylko nie wiem jaka wersja. Głównie chodziło mi o dostęp do internetu, ale z przesyłu plików też nie chciałbym rezygnować. Dodam, że raz udało mi się utworzyć grupę domową z pełnym dostępem do plików, ale jak udostępniłem internet to uprawnienia do plików się skończyły, nawet jak przestałem udostępniać łącze.

Dodane 14.11.2013 (Cz) 9:12

W ipv4 poustawiałem tak:

http://vpx.pl/i/2013/11/14/piguuuu.jpg

Na drugim podobnie tylko pozamieniałem. Teraz się widzą i pingują, ale nie mam pełnego dostępu do danych, a żeby w ogóle coś zobaczyć muszę podać hasło.

Dodane 14.11.2013 (Cz) 9:40

Jednak jest pełny dostęp, ale tylko na hasło.

Musisz utworzyć grupę domową na kompie z W8, a kompem z W7 się tylko do niej przyłączyć.

O tym że oba kompy muszą mieć tą samą grupę roboczą chyba nie muszę pisać?

Do tego komputery nie muszą być w grupie domowej, nie muszą być nawet w tych samych grupach roboczych, aby udostępnić połączenie.

Z tego co można wyczytać na stronie Microsoftu, grupa domowa od grupy roboczej różni się głównie tym, że jest właśnie chroniona hasłem.