Nie da się uruchomić Windows Update, nie działa aktualizacja aplikacji przez sklep win.8.1

Witam,

mam problem z usługą windows update - nie da się jej otworzyć, a system nie wykrywa żadnych problemów z nią zwiazanych . Do tego nie mogę zaktualizować żadnych programów ze sklepu microsoft. Zniknęła również możliwość aktualizacji systemu do windows 10. Czy ktoś orientuje się czym to może być spowodowane?

Korzystam z windows 8.1 na urzadzeniu asus transformer book t100

Mi się wprawdzie update uruchamiał, ale nie szukał i nie instalował. tzn. niby szukał, ale w menadżerze zadań stale uruchamiała się usługa raportowania błędu. Jeżeli nie pomaga rozwiązywanie problemów z Windows za pomocą wbudowanego narzędzia, spróbuj tego: https://support.microsoft.com/pl-pl/gp/windows-update-issues/pl

Jeśli dalej nic proponuję stawiane systemu na nowo. U mnie pomogło. Z updatem niestety czasem tak jest, że jak coś gruchnie to nie idzie tego naprawić, przynajmniej u mnie.

 

Wyłącz usługę WU następnie przejdź do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution i zmień jego nazwę na np. SoftwareDistributionold (prawdopodobnie trzeba będzie nadać uprawnienia) następnie włącz usługę WU system sam utworzy nowy katalog.