Nie da się utworzyć wirtualnego napędu czymkolwiek:/

Mianowicie posiadam 3 programy, które powinny utworzyć w moim komputerze wirtualny napęd DVD, jednakże w każdym przypadku sytuacja wygląda ta, iż po restarcie systemu ten dysk widziany jest jako “Nieznane urządzenie” w menedżerze urządzeń, które teoretycznie działa, ale nie posiada żadnych sterowników i nie jest widziane jako napęd przez system, przez co nie może działać. W Daemon Tools dla przykładu robie dysk “XXX” i próbuje mu nadać literę “H”, ale niestety nie mogę, ponieważ wyskakuje okienko informacyjne, iż nie można wykonać operacji. Po restarcie systemu dysk widziany jest jako Nieznane urządzenie w Menedżerze urządzeń i oczywiście w “Komputerze” nie jest widzialne.

O co chodzi? Co muszę zrobić? Co jest nie tak? (chyba wszystko jest nie tak)

A czym próbowałes to zrobić?

Bo ja korzystam z Alcohol 120% v1.9.6 (Build 5429) i działa znakomicie…

Spróbuj tak:odinstaluj te programy które masz,przeczyść rejestr,pobierz darmowy Alcohol 52% ,wyłącz kontrole konta użytkownika ,zainstaluj,skonfiguruj,możesz właczyć kontrolę konta użytkownika.Jeżeli masz Alcohol 120 to też spróbuj z wyłączona konrolą konta.

hubertous , ściągnij Alcohol 52, w opcjach, widok -> opcje -> napędy wirtualne, ustaw liczbę (1). Następnie przejdź do menu główne i w interfejs kontroli urządzeń wybierz interfejs atapi/scsi… Opcję tę uaktywnij tylko w przypadku nie wykrycia napędu.

Nie wykrywa nadal…

W menadżer urządzeń masz jakieś wykrzykniki ??

W jakim sensie nie wykrywa ??

Mam znaki zapytania przy tych urządzeniach i są w sekcji “inne urządzenia”, są włączone, ale jak wejde w “komputer”, to ich nie ma.

  1. Włącz UAC i restart

  2. Kliknij 2x LPM na urządzeniu z wykrzyknikiem

  3. Przejdź na zakładkę sterownik

  4. Przycisk Aktualizuj sterownik

  5. Pomiń wyszukiwanie w windows update

  6. Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika

  7. Następnie pozwól mi wybrać… (druga opcja)

  8. Z listy dostępnych wybierz CD-ROM drive -> dalej

Wyświetla mi się informacja, iż nie można znaleźć żadnych sterowników dla tego urządzenia.

A jaką masz Viste? 32 czy 64 - Bo ja mam 64 i daemon toola działa - trzeba tylko odpowiednią wersje zainstalować.