Nie da się wejść do Bios-u

Witam tak jak w temacie nie mogę uruchomić BIOS-u.Podczas uruchamiania komputera próbowałem uruchomić go na wszystkie sposoby (F2 , F8 , F11 , F12 , DEL).Mam płyte główną : MSI 760GM-P23 (FX). Mam bios a nie UEFI

 

Link do wymagań systemowych: http://i.imgur.com/r7V4WjM.png?1

r7V4WjM.thumb.png.468efa5f509de9535e8f15

A ja nie umiem wróżyć… Skąd stwierdzenie że nie możesz wejść do biosu? Kiedy wciskasz del?

Podczas loga Płyty Głównej (MSI).Dawniej tak działało ;p

Dawniej to żyły dinozaury. Konkrety proszę! Zmieniałeś ostatnio jakieś ustawienia w biosie, klawiaturę czy inne podzespoły? resetowałeś bios zworkami albo poprzez wyjęcie baterii?

Ostatnio zmieniłem klawiaturę i zainstalowałem windows’a 10 zwykłą instalacją (nie aktualizacją do 10).A tak to nic więcej nie robiłem.

Czyżbyś zmienił klawiaturę z ps/2 na usb? na 99% jestem pewien że bios nie wykrywa klawiatury dlatego nie możesz jej użyć do wejścia do biosu. Spróbuj użyć innej klawiatury, najlepiej na port ps/2.

Hej,

A nie jest tak, że wcześniejkorzystałeś z klawiatury podłączanej na złącze PS/2, a teraz używasz klawiatury USB?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dawniej miałem na USB i teraz też mam na USB.Próbowałem na innych klawiaturach.PS: Dawniej miałem myszkę na port ps/2.

 

 

 

 

Nie.Moja stara klawiatura to  Tracer Craft TRK-262.  Moja nowa klawiatura to :  Natec Genesis RX-66.

Myszka tutaj raczej nie ma nic wspólnego. Spróbuj zresetować bios metodami podanymi powyżej.

Hej,

A próbowałeś podłączyć klawiaturę poprzez korektę z USB na PS/2?

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus 

Hej,

Ale miałem przypadek ze służbową stacjonarką, że zmiana klawiatury na inny model - obie z HP i na USB - powodowała problem z wejściem do BIOSu. Tutaj pomogła zmiana na PS/2. Można też próbować przełączyć klawiaturę na inny port USB.

Pozdrawiam,

Może chodzi o hibernacje. cmd jako administator potem wpisz powercfg -h off.

 

 

Próbowałeś wejść w ten sposób?

Innym sposobem jest przytrzymanie shiftu podczas kliknięcia “zamknij”. Możliwe ,że komputer nie wyłącza się całkowicie

Witajcie przeszedłem przed chwilą to samo jest mały “zonk” np. w Lenovo …po prostu ten padluch widzi w trybie awarii tylko jedni USB trzeba szukać - powodzenia

Nadzwyczaj czytelnie to ująłeś!