Nie da się wgrać sterowników Radeon 6750 na laptopie Samsung

Witam!

Niedawno zakupiłem laptopa Samsung Series 7 700Z5A-S02PL, który jest bardzo szybki i w ogóle. Niestety, namieszałem coś w systemie i byłem zmuszony go odinstalować za pomocą dołączonej płyty, ponieważ przywracanie za pomocą Recovery nie pomagało.

System (Windows 7 Home Premium 64 bit) zainstalował się, lecz brak było sterowników, które z niemałym trudem pobrałem ze strony Samsunga.

Dodam, że komputer posiada 2 karty graficzne - AMD Radeon 6750 oraz zintegrowaną Intel HD Graphics, wersja bodajże 3000.

Jak już pisałem, nie było w systemie sterowników, więc instalowałem je po kolei. Męczyła mnie rozdzielczość 1024x768, którą mogłem zmienić dopiero po instalacji sterowników do karty Intela (na 1600x900), dzięki czemu odetchnąłem z ulgą.

Niestety, gdy próbowałem instalacji sterowników AMD, które pobrałem ze strony Samsunga, otrzymałem błąd, który głosił, że instalacja została zakończona pomyślnie, ale wystąpiły podczas niej ostrzeżenia. W załączony logu, były wypisane kolejne komponenty instalacji i ich stan, który był wszędzie jednakowy: “Prawidłowy”. Mimo to, sterowniki się nie zainstalowały. Odinstalowałem je, pobrałem nowe ze strony AMD i znów to samo. Karty AMD nie wykrywa menedżer urządzeń Windows. Dodam, że na systemie Ubuntu 12.04, instalacja sterowników AMD/ATI przebiegła bezproblemowo.

Laptop ten jest dla mnie istnym utrapieniem - podczas miesiąca jego posiadania, już dwukrotnie wysyłałem go na naprawę gwarancyjną - za pierwszym razem wymieniono matrycę, za drugim płytę główną.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż mam odczucie, że wywaliłem ponad 4,5tys. złotych w błoto, miast dobrze je ulokować…

Pierwsze pytanie: czemu przywracanie za pomocą Recovery nie pomagało? Co szło nie tak? ;>

Drugie: Recovery przeprowadzałeś z płyt dołączonych do laptopa (jeżeli takowe posiadasz oczywiście) czy z partycji zainstalowanej na dysku? ;>

Recovery nie pomagało, ponieważ podejrzewam, że w tej kopii systemu na dołączonej partycji z obrazem, były również wadliwe sterowniki - po przywróceniu systemu nadal nie szło zmieniac rozdzielczości na wiekszą niż 1024x768… Recovery przeprowadzałem z partycji, na płycie jest tylko instalator Windows 7.

Sterowniki usuniesz wg. tej metody http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=2889

Zanim wgrasz nowe, poszukaj lepiej informacji o tym, która wersja sterowników będzie najlepsza do Twojego laptopa

…a najlepsza (dla Windowsa 7 32/64-bit) chyba jest tutaj: http://downloadcenter.samsung.com/conte … 63.0.0.ZIP

rozpakuj archiwum .zip i instaluj z ikony “Setup.exe”.

PS. Niezbyt to możliwe, żeby na partycji Recovery były wadliwe sterowniki.

Odinstalowałeś w pierwszej kolejności sterowniki od poprzedniej karty graficznej, dokładnie przeczyściłeś komputer,

zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset oraz sterowniki do nowej karty graficznej ?

Sprawdzałeś podłączenie/włączenie nowej karty graficznej w BIOS-ie ?

Według mnie przy takich problemach i zjazdach, powinieneś pójść do miejsca w którym zakupiłeś swojego laptopa, uprzejmie poprosić sprzedawcę aby on swoimi tam oficjalnymi ścieżkami do producenta/dystrybutora sprzętu/serwisu łaskawie pofatygował się o dobre nośniki recovery które Ci się najzwyczajniej w świecie należą. :wink:

Zrobiłem tak, jak radziliście - odinstalowałem sterowniki ATI, wyczyściłem wszystko Driver Cleanerem, ale niestety to również nie pomogło… Nadal nie mogę zainstalować sterowników… Oto komunikat, który otrzymuję za każdym razem, gdy instaluję te sterowniki (pobrane ze strony samsunga):

A to owy dziennik:

Na razie mam zainstalowane sterowniki do zintegrowanej karty Intela, dzięki temu mogłem zwiększyć rozdzielczość do tych 1600x900 pikseli. Ale bardzo bym chciał, żeby Radeon również zadziałał…

Edycja:

Gdy pobrałem program do automatycznego wykrycia karty i pobrania sterowników ze strony AMD (AMD Driver Autodetect), otrzymałem coś takiego:

Wo127.png

i nie jest to raczej dobra wiadomość, jak sądzę…