Nie da się zainstalować systemu

Po wymianie plyty glownej i procesora nie moge zainstalowac systemu przez co komputer jest bez uzyteczny.
Problem jest w tym ze instalator windowsa nie widzi dyskow podlaczonych do komputera (informacja nie znalezlismy zadnych dyskow) .proba odswierzenia listy po 2 minutach czekania daje bsoda dpc watchdog violation. Odziwo po powrocie na stara platforme jest to samo. W biosie dysk jest wydoczny
Czy istnieje cos takiego ze plyta glowna uszkodzila dysk ?

Wszystko jest możliwe, chociaż to mało prawdopodobne. Już prędzej zasilacz?
Z jakiego powodu wymieniłeś starą płytę? Upgrade, czy coś się z nią działo?

Zasilacz to vero m2 600w
Wymieniłem ze wzgledu na upgrade

Zasilacz powinien być ok.

Skoro liczba mnoga, to spróbuj z jednym podłączonym dyskiem. Mi też ostatnio nie wykrywał nvme instalator, póki nie zostawiłem go jako jedynego podpiętego na czas instalacji - Windows jest głupi. Kolejna rzecz to wymiana kabli sygnałowych od dysku. No i ponowne pobranie i utworzenie pendrive instalacyjnego.

Mam jeden dysk i nagrywarke. Z pendriwow plyta sie nie butuje
Kable sygnalowe wymienie jak tylko wroce do domu

Windows 10? Co to za płyta?

Nie wazne jaki windows instaluje to jest to Samo
Nowa to gigabyte ga m52l s3p
Stara msi ms 7250

Naprawde nikt nic nie wie ?

Sprawdź, czy któryś z podanych tutaj sposobów nie pomoże.

Po zmianie kabli sata wyskakuje blad system service exception

Spróbuj sprawdzić, czy dysk zostanie poprawnie wykryty z poziomu Hirens Boot (najnowsza wersja z W10). Jeśli tak, możesz spróbować rozpocząć instalację Windows 10 z poziomu Hirens Boot po prostu odpalając instalator na nim, ale obawiam się, że boot sector przy próbie restartu nie wskoczy na ten dysk.
Jeśli masz dostęp do innego komputera z NVMe, możesz spróbować do niego podłączyć Twój dysk i na tym komputerze zainstalować system, a potem po prostu włożyć dysk do obecnego PC, ale sporo wskazuje na to, że jest jakiś problem z płytą/dyskiem, i nawet po instalacji systemu może zacząć sypać BSODami.
Sprawdź dokładnie dysk na innym komputerze czy zachowuje się tak samo. Jeśli nie, może udać się z sukcesem oddać na gwarancję Twoją płytę jeśli jeszcze masz. Najlepiej jednak byłoby się upewnić, że wszystie NVMe zachowują się u Ciebie w ten sam sposób. Ostatecznie jeśli jeszcze nie próbowałeś, zresetuj BIOS.