Nie da się zainstalować Ubuntu 14.04.1 LTS na laptopie

Witam! Jestem typowym laikiem w tych tematach, więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Nadeszła mnie ochota na zainstalowanie Ubuntu. Na pendrive znajduje się system (za pomocą UNetbootin), w BIOS’ie ustawione jest jako pierwsze wczytywane USB.

Sprawdzałam na innym komputerze, czy działa. Wypróbowanie Ubuntu  – śmigało, aż miło.

Niestety, laptop (czyli tam, gdzie Ubuntu ma zostać zainstalowane) nie lubi takiego systemu :confused:

Podłączony do USB pendrive jest wczytywany, a po chwili pojawia się okienko (wygląda staro) z wyborem instalacji. Oznaczone gwiazdką jest wypróbowanie.

Wybrałam opcję zwyczajnej instalacji Ubuntu, pojawia się czarny ekran i nic. Tak samo z testowaniem :confused:

W ESC jest chyba kodowanie (z komendami), jednak się na tym nie znam.

Mój teraźniejszy system to Windows 7 32-bit, a laptop ASUS K72F.

Ubuntu został pobrany z oficjalnej strony, 64-bitowy (gdyż mam więcej, niż 2 GB RAM).

Byłabym wdzięczna za pomoc :slight_smile:

Zrób zdjęcie ekranu z tych “komend” pod esc-iem.

Haj

64 bit Ubuntu nie zainstalujesz ,jeżeli Twój Asus jest 32 bit.Odwrotnie tak…sprawdż.

Jeśli uciągnie Windows 7 to na 100% ma procesor 64bitowy. Procesory 32 bitowe to antyki.

Być może po prostu obraz źle wgrał się na USB albo pobrany obraz zawiera jakieś błędy. Spróbuj pobrać i wgrać Ubuntu jeszcze raz.

Jak dalej będą problemy to spróbuj z fedorą :mrgreen:

To wina Unetbootin :wink:

Do nagrywania na USB spod Windowsa polecam program UltraISO, działał mi bez zarzutów.

Przepraszam, że tak długo – tym razem nagrałam Ubuntu na USB za pomocą innego programu, ale efekt ten sam :confused:

Lampa błyskowa z aparatu telefonu trochę przeszkadza :confused: Mam nadzieję, że zdjęcia są czytelne.

http://i59.tinypic.com/14sjjhv.jpg

http://i61.tinypic.com/eguys7.jpg

Posiadam płytę z nagranym Ubuntu, ale uruchomiłam go tylko raz – wygląd podobny do Ubuntu, lecz znów włącza się czarny ekran z białymi literami :confused:

Może to wina laptopa? Sama nie wiem :frowning:

@edit

Może zadziała :wink:

Właśnie pobieram najnowszą wersję z oryginalnej strony, system ładnie wygląda i nie potrzebuje tak dużo pamięci RAM (standard to 4 GB, a ja mam tylko 3 GB :confused: – jedna z przyczyn zmieniania systemu)

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ, który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora . Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

 

Polecam wyprobowac dystrybucje Linuxa o nazwie Xubuntu i Lubuntu. Obydwie wymagaja bardzo malo zasobow systemowych do pracy i mozna je uruchomic z plyty/USB, bez instalowania na twardym dysku. A do tego sa wyposazone w komplet sterownikow (nie powinno byc problemow z obsluga WiFi, etc.)

To wygląda na zawansowaną konsolę gruba. Jesteś pewna, że wciskasz tylko enter gdy pojawia ci się to okienko z wyborem a nie jakieś c dodatkowo ? Jeżeli tak to może być faktycznie problem z programem nagrywającym, ja z nimi też miałem problem. Jedyny który mi działał to suse studio image writer, ale z niego żeby nagrać obraz na pendrive trzeba znać pewien trik.

Dobra, aby nie było problemów , umieszczam (telefon mi zabrali) to, co pisze po podłączeniu pendrive’a i możliwe opcje.


GNU GRUB version 2.02~beta2 - 9Ubuntu

*Try Ubuntu without installing

  Install Ubuntu

  OEM Install (for manufacturers)

  Check disc for defects

 

 

Use ↑ and ↓ keys to select which entry is highlighted.

Press enter to boot the selected OS, ‘e’ to edit the commands before booting or ‘c’ for a command-line. ESC to retrun previous menu.


Wciskam tylko enter, nic więcej. Znam trochę angielski, więc mogę zrozumieć sens powyższych zdań.

Zainstaluję UltraISO i spróbuję, na dobry początek, Fedorę z ISO na inny pendrive nagrać (bootowany oczywiście :P).

 

@edit

Poczekałam, aż automatycznie uruchomi się wersja Live (bez instalacji). Znów czarne tło z białymi napisami, które następnie się zwiesza (bo jak się pisze to miga |, a tu się zatrzymało i nic się nie dało zrobić).

Mój laptop to jakiś zrypany jest :confused:

 

@edit No. 2

System został zainstalowany! Problemem było włączone UEFI Boot w BIOS’ie. Dziękuję wszystkim za pomoc! Na razie muszę się ogarnąć z tym systemem, ale proszę o zamknięcie tematu!

Z góry dziękuję!