Nie da się zalogować do konta Google w smart tv

Witam,

Nie znalazłam odpowiedniego działu na tego typu problem, także z góry przepraszam, jeśli żle zamieściłam moje pytanie
Mam problem z kontem google
Nie mogę się zalogować do konta Google na telewizorze Manta 50LUA19S
Mimo że jest poprawne i wypisywane hasło przez klawiaturę komputerową to nic to nie daje.
Nie daje również zainstalowanie nowej wersji sklepu bo wyskakuje błąd otworzenia pliku
Przez to nie ładuje mi się aplikacja play now, a raczej bardzo ścina, zacina się i już nie można obejrzeć niczego w tej apce.
Tak samo inne aplikacje ze sklepu manta.
Zgłosiłam już problem (z apką) w obsłudze klienta play to mi odpowiedziała konsultantka żebym wyczyściła dane pamięci - na telewizorze, a niby jak?
Inne aplikacje typu Netflix raczej ładnie odbierały i się otwierały.
Naj chętniej bym zaktualizowała był system ale niestety nie znam numeru seryjnego, w instrukcji nie ma, a sam tv jest powieszony i nie jestem w stanie 50 calowy podnieść sama

Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Jak nie ma zakładki dla „właściwości”/„o programie” to ostateczną opcją usunięcia cache aplikacji, może być jej reinstalacja i logowanie się od zera.

Przy niedziałającym sklepie i instalacji z plików APK raczej odpadają programy typu SD Maid co czyści cache (część mogła nie wrócić do sklepu po czystce) i pewnie metoda z reinstalacją play now.

Jakiś poradnik od Sony jak usuwa się cache apek:

Inny od TVN:

https://pomoc.player.pl/jak-wyczyscic-dane-android-tv

(Czyli naokoło przez Ustawienia z racji braku dotyku lub opcji długiego wciśnięcia przycisku lub takiego co działa jak PPM na PC)

Po mancie nie spodziewałbym się aktualizacji do TV ani takich co nie dadzą nowych błędów.

Czy próbowałaś przywrócić ustawienia fabryczne w TV?

Jakiś czas temu miałaś chyba ten sam problem:

Popieram pytanie. Może to pomoże. A jeśli nie to chyba zainwestowałbym w Chromecasta bo szybko może być więcej problemów z aplikacjami na tym TV ( Manta raczej nie aktualizuje za bardzo swoich urządzeń ).