Nie dochodzą długie sms-y

Witam.Mam problem z komórką.Moja przyjaciółka która jest w Plusie a ja w Play i która jest prawie 20 km ode mnie nie może do mnie wysyłać od kilku dni długich smsów.Raz się da raz nie da.Długich tzn na maks 2 smskach.Oboje mamy nokie.Dzwoniła do Plusa i Play oni nie wiedzą o jakichś awariach.Co się dzieje,ma ktoś taki kłopot?Zna się ktoś na tym?

Raczej nie jest to wina operatora. Ja kiedyś tak miałem tak w LG KP500, że nie przychodziły sms-y powyżej 160 znaków. Pomógł (a właściwie nie pomógł) telefon do LG - powiedzieli, że ten typ tak ma. Możesz spróbować zaktualizować soft poprzez Nokia Software Updater, przywrócić ustawienia fabryczne, ewentualnie looknąć u ustawienia wiadomości - może tam tkwi problem. Ogólnie ja pozbyłem się “dziada” po 3 dniach i wróciłem do Noki. A i dopisz co to za modele :smiley:

Mój ma nowszy soft a model to E51 a jej to E66

To dziwne, bo ja też mam E51 i wszystko chodzi cacy.

Wyczytałem, też : menu -> wiadomości -> ustawienia wiadomości -> wiadomości sms -> obsługa znaków -> i sprawdź czy masz “uproszczona”, może też być uwalona karta. Sprawdź na innym telefonie czy działa. Wybierz się tez do salonu niech ci to sprawdzą.