Nie dostarczono e-maila [Outlook 2007]

Skoro znasz odpowiedź to po co pytasz ? Outlook należy poprawnie skonfigurować przecież to oczywiste

Ja piernicze! haha A gdzie napisałem, że znam odpowiedź?

Napiałem, że problem na bank jest po stronie outlooka, ale nie wiem gdzie i sam mam ten prblem.

Poza tym 100 szt. outlooków w firmie jest IDENTYCZNIE skonfigurowane i z każdego mogę wysłać na dnany adres poczte TYLKO nie z tego jednego z którym jest problem.

To co ja mam w nim skonfigurować jeszcze? !!

Skoro w pozostałych 99 Outlookach nie ma problemów, to skopiuj konfigurację z jednego z nich.

Nawet takie coś trzeba wprost napisać?: A po co kopiować skoro jest identyczna jak w innych 99 outlookach?

W takim wypadku macie informatyka do czterech liter. :wink:

Pozostaje sprawdzić na TB.

Zastanawia mnie ten problem być może jest tak, że Serwer pocztowy ma infekcję podaj log OTL serwera pocztowego

Jak dla mnie, jesli serwer miałby infekcję, to nie dochodziłyby e-maile na żadne konta działające pod kontrolą tego serwera. Ale może tylko mi się tak wydaje?

Nie koniecznie ze wszystkimi kontami, jeśli jest to działanie programu złośliwego? Nie wiemy z czym mamy do czynienia, być może być tak że system został zniszczony przez działanie takowego programu. Stąd problemy. Infekcja może powodować np brak kompatybilności, bo i z tym miałem do czynienia. Od czasu do czasu wywala błąd a może być powiązanie pomiędzy akurat tym adresem mailowym i portem. Ale to też moje przypuszczenia, najlepiej gdybym to widział [-X

Rozwiązałem chyba ten problem tylko po jakim czasie :x

Pojawiający się komunikat był błędem programu Outlook 2007 - o ile można to tak określić.

Rozwiązanie:

Wchodzimy w Narzędzia->Ustawienia kont->(Zaznacz swój profil)->Zmień…->Więcej ustawień…->Serwer wychodzący

W tym miejscu musi być zaznaczone oczywiście “Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia” ale… do tego jeszcze musiałem zrobić coś bezsensownego :smiley:

Tzn. zaznaczyć tam opcje “Zaloguj używając” i podać nazwę użytkownika i hasło takie jakie mam ustawione standardowo w profilu. Powieliłem te informacje które posiadał.

Tym sposobem e-mail który powodował mój problem został wysłany bez żadnego problemu :slight_smile:

Mam nadzieje, że moje rozwiązanie problemu pomoże komuś! :stuck_out_tongue:

Wszystko ma sens, poza tym każdy program posiada jakieś błędy. Poza tym od początku był problem w konfiguracji. Jeśli konfiguracja jest nie właściwa, to jak może działać poprawnie?

No to chyba temat do zamknięcia

Walczyłem przed chwilą z identycznym problemem. Nie mogłem wysłać maila z Outlook-a na jeden adres e-mail (wszystkie objawy identyczne jak opisane wcześniej). Żadne zmiany konfiguracji nic nie dawały. Rozwiązaniem problemu okazało się usunięcie podpowiedzi adresu nadawcy z listy podpowiedzi… Nie bardzo potrafię logicznie powiązać to z niemożliwością dostarczenia poczty ale okazało się skuteczne - mam nadzieję, że komuś jeszcze zaoszczędzi to czasu.

Przy adresowaniu maila zaczynamy wpisywać problematyczny adres ręcznie i jak się pojawi na liście podpowiedzi to wybieramy daną podpowiedź klawiszami kursora i naciskamy klawisz [Delete] lub myszką klikamy [x] po prawej stronie podpowiedzi.

Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Być może domyślnie adres był źle przypisywany, bez kropki, czy bez myślnika. Poza tym komputer to tylko i wyłącznie logika. Musi być przyczyna, która wywołuje efekt, nie ma nielogicznych rozwiązań. Nima cudów :lol:

Natknąłem się na ten wątek szukając rozwiązania do takiego samego problemu, jednakże go tu nie znalazłem ale trochę mnie to nakierowało w którą stronę iść.

Otóż jak pisał już lechu54 większość osób nie czyta ze zrozumieniem problemu i później wypisują bzdury. Ale mniejsza z tym, u mnie wyglądało to tak:

Poczta na serwerze MSExchange2007 do tego oczywiście MSOutlook2003 jako klient.

Mail był wysyłany do x odbiorców i od po chwili komunikat od Administaratora systemu, że "Za pomocą żadnego z kont e-mail użytkownika nie można wysyłać do tego adresata. "

Okazało się że osoba wysyłająca maile kopiowała adresatów i niektóre adresy wyglądały np tak “Jan Kowalski [mailto]”

Powodowało to iż outlook tłumaczył sobie adres poprawnie jednak w polu “Typ poczty e-mail:” zamiast SMTP wrzucał sobie MAILTO

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, w konfiguracjach sobie zmienia na mailto ? To po pierwsze a po drugie, radzę założyć własny temat, bo te posty pewnie zostaną usunięte przez moderatora lub administratora

Niech te posty zostaną bo to może być wartościowa informacja i według mnie jak najbardziej związana z tematem. Ogólnie nie mam już takich problemów jak na samym początku ponieważ robiłem forma i świeże instalacje wykonane zostały (to nie przez Outlooka :slight_smile: ) i odpukać w niemalowane PUK PUK ale jest wszystko okej :smiley: