Nie drukuje czerwonego koloru w HP c3100

Tak jak w temacie nie drukuje mi czerwonego (HP Photosmart c3100/c3180) koloru ,a dopiero co kupiłem nowy org. tusz Direkt HP COLOR i drugi kartidż Direkt hp Black . Co może być przyczyną ? Co mogę wyczyścić w tej drukarce ?

Może za długo nie miałeś czerwonego tuszu i zaschła głowica albo kanaliki doprowadzające tusz z kadridża. Zaczekaj ze dwa dni, może samo się odblokuje, gdyż może po prostu tusz jeszcze nie napłynął (wiem że to głupio brzmi, ale u mnie wystarczyło poczekać dzień i było w porządku). A próbowałeś czyścić dysze za pomocą programu HP? W ostateczności można kupić specjalny płyn do przedrożniania głowicy (musisz mieć wtedy stary pusty kadridż z możliwością uzupełnienia - a taka prawie zawsze jest :D). Gdyby i to nie pomogło to zapewne trzeba będzie wymienić głowicę drukującą, ale to nie opłaca się, gdyż zazwyczaj taka “operacja na drukarce” jest droższa od samej drukarki.

aha, a coś takiego jak felerny toner nie wchodzi w rachubę ? Na początku drukował mi kolor czerwony na żółto , po przetarciu toneru na pomarańczowo… A na wcześniejszym tonerze , drukowało mi wszystkie kolory dobrze i w tym czerwony … wiec stawiam na syf albo felerny toner