Nie działa 1 bank pamięci ram we HP DV9201ca

(tak1) #1

Witam. co mam zrobić z tym laptopem bo nie działa mi 1 bank pamięci ram laptop się włącza ale jest 4 piknięcia ale po przełożeniu do 2 slotu wszystko dobrze działa sloty wyglądają tak samo czyli wygląda czyli ten uszkodzony jak i sprawny  pamięci mam aktualnie 2gb ddr2 800mhz Samsunga  

AMD Turion TL-60  wymieniłem z TL-50 

2gb ram ddr2 800mhz 

Grafika Nvidia GO 6150  chip z 2010 roku 

dysk 250gb 

windows 7 pro x32 sp1 

i 2 problem  wentylator wyje jak opętany  przed wymianą jak i po wymianie procka chłodzenie czyste i błyszczące  pasty Thermal Grease 4  temperatura procesora 25/45 stopni w internecie  a karta 70   Bios najnowszy F:43

(JNJN) #2

Jeśli ten sam moduł najpierw nie pracuje w I banku, a później wkładasz do II banku i pracuje? to wygląda na uszkodzenie I banku?

I może sterowanie wentylatorem na płycie padło?

Wyjmij akumulator, odłącz zasilacz i wyjmij baterię z płyty na 10 minut, niech się zresetuje bios.

(tak1) #3

robiłem tak  nie pomogło    ile kosztowało by przelutowanie banku ?

i to jest na odwrót w pierwszym pracuje a w drugim laptop sie nie chce włączyć 

(JNJN) #4

Wymiana całej płyty, jak już.

Edit:

Może musi mieć obsadzony I bank i dopiero dokładasz drugi?

(tak1) #5

na prawdę się nie da przelutować slotów ?  będę kupował innego  ale też DV9000 żeby obudowę przełożyć ale w tym innym padnięte jest GPU Nvidia 7150m  gość pisał że  włącza się na 1s   ale wszystko oprócz gpu jest sprawne.  opłacało by się grzać gpu ? włączył by się laptop po tym?  proc amd tl-60 3gb ram nvidia 7150m dysk 120gb   dokładnie to jest hp dv9925nr 

(JNJN) #6

Może i się da… tylko raczej tu jest problem nie samego banku (bo styki chyba są ok i zimnych lutów chyba też nie ma?), a sterowania nim, czyli elektronika płyty???

I generalnie taki 7 letni laptop, to nieopłacalna naprawa.

(tak1) #7

a dało by się to w domu przylutować ?  do serwisu który mam nie daleko nie chce zanosić bo oni partaczą nie robią   raz zaniosłem do nich laptopa to mi złe rzeczy zalutowali nawet się nie skapnąłem 

(JNJN) #8

Ależ napisałem Ci wszystko w poprzednim poście. To nie zabawa domowa??? no chyba, że ma się wiedzę i odpowiednie oprzyrządowanie warsztatowe do naprawy płyt głównych.

(bachus) #9

Może zbyt często prosisz o lutowanie jak nie rozumeisz problemu?

(tak1) #10

ale dziś jest ciężko dostać sprawna płytę do dv9000  jak co to jedynie uszkodzoną lub sprawną pod intela za grube pieniądze

(JNJN) #11

Spróbuj to? czyli dwa identyczne moduły pamięci.

(tak1) #12

próbowałem nie ruszyło   pamięci te same  2+1gb  samsunga   

(GioWDS) #13

Te same czy jedna 1, a druga 2 GB?

(tak1) #14

jedna kość ma 1gb a druga 2gb   obie samsunga 800mhz  różnią się tylko 1 literką w innym laptopie działały idealnie   w tym jak podłączę pierwszą lub drugą do tego uszkodzonego slotu to i tak komputer nie wstaje