Nie działa 1 bank pamięci ram we HP DV9201ca

Witam. co mam zrobić z tym laptopem bo nie działa mi 1 bank pamięci ram laptop się włącza ale jest 4 piknięcia ale po przełożeniu do 2 slotu wszystko dobrze działa sloty wyglądają tak samo czyli wygląda czyli ten uszkodzony jak i sprawny  pamięci mam aktualnie 2gb ddr2 800mhz Samsunga  

AMD Turion TL-60  wymieniłem z TL-50 

2gb ram ddr2 800mhz 

Grafika Nvidia GO 6150  chip z 2010 roku 

dysk 250gb 

windows 7 pro x32 sp1 

i 2 problem  wentylator wyje jak opętany  przed wymianą jak i po wymianie procka chłodzenie czyste i błyszczące  pasty Thermal Grease 4  temperatura procesora 25/45 stopni w internecie  a karta 70   Bios najnowszy F:43

Jeśli ten sam moduł najpierw nie pracuje w I banku, a później wkładasz do II banku i pracuje? to wygląda na uszkodzenie I banku?

 

I może sterowanie wentylatorem na płycie padło?

 

Wyjmij akumulator, odłącz zasilacz i wyjmij baterię z płyty na 10 minut, niech się zresetuje bios.

 

robiłem tak  nie pomogło    ile kosztowało by przelutowanie banku ?

i to jest na odwrót w pierwszym pracuje a w drugim laptop sie nie chce włączyć 

Wymiana całej płyty, jak już.

 

Edit:

 

Może musi mieć obsadzony I bank i dopiero dokładasz drugi?

na prawdę się nie da przelutować slotów ?  będę kupował innego  ale też DV9000 żeby obudowę przełożyć ale w tym innym padnięte jest GPU Nvidia 7150m  gość pisał że  włącza się na 1s   ale wszystko oprócz gpu jest sprawne.  opłacało by się grzać gpu ? włączył by się laptop po tym?  proc amd tl-60 3gb ram nvidia 7150m dysk 120gb   dokładnie to jest hp dv9925nr 

 

Może i się da… tylko raczej tu jest problem nie samego banku (bo styki chyba są ok i zimnych lutów chyba też nie ma?), a sterowania nim, czyli elektronika płyty???

 

I generalnie taki 7 letni laptop, to nieopłacalna naprawa.

a dało by się to w domu przylutować ?  do serwisu który mam nie daleko nie chce zanosić bo oni partaczą nie robią   raz zaniosłem do nich laptopa to mi złe rzeczy zalutowali nawet się nie skapnąłem 

 

Ależ napisałem Ci wszystko w poprzednim poście. To nie zabawa domowa??? no chyba, że ma się wiedzę i odpowiednie oprzyrządowanie warsztatowe do naprawy płyt głównych.

Może zbyt często prosisz o lutowanie jak nie rozumeisz problemu?

ale dziś jest ciężko dostać sprawna płytę do dv9000  jak co to jedynie uszkodzoną lub sprawną pod intela za grube pieniądze

 

Spróbuj to? czyli dwa identyczne moduły pamięci.

próbowałem nie ruszyło   pamięci te same  2+1gb  samsunga   

Te same czy jedna 1, a druga 2 GB?

jedna kość ma 1gb a druga 2gb   obie samsunga 800mhz  różnią się tylko 1 literką w innym laptopie działały idealnie   w tym jak podłączę pierwszą lub drugą do tego uszkodzonego slotu to i tak komputer nie wstaje