Nie działa akceleracja sprzętowa w przeglądarce - Youtube klatkuje

Witam.

Korzystam ze stabilnej Opery 32. Niestety o ile wcześnie nie było z tym problemu (odwiedziny w opera:flags), tak teraz nie jestem w stanie uruchomić akceleracji sprzętowej w żaden sposób. Wygląda to tak:

11078597129497085201.jpg

Procesor potwornie poci się w czasie korzystania z Youtuba, użycie dochodzi do 100% przy domyślnym odtwarzaczu html5 (po tym właśnie zorientowałem się, że coś nie gra).

Filmy klatkują o czym wcześniej w ogóle nie było mowy.

Sprzęt to: 

41794154485176263288.jpg

Do tego zasilacz Corsair VS450. W sterownikach od grafiki nic nie zmieniałem (sterownik w wersji 340.52).

 

Czy coś można z tym zrobić? W starszych wersjach Opery akcelerację udawało mi się uruchamiać.

Proszę o pomoc.

Wyłączanie akceleracji sprzętowej grafiki, to podstawa, bo po co to, jeśli najnowsze przeglądarki mają problemy z kompatybilnością ze starymi sterownikami grafiki. Nawet akcelerację sprzętową wbudowana we wtyczkę adobe flash player czasami trzeba wyłączyć. To strona do tego ustawiania: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager02.html

Tu nie chodzi o problem z włączeniem akceleracji sprzętowej, bo filmy i w operze i w firefoxie, i w chrome chodzą bez zająknięcia, jak chciała encyklopedia i to w HD. U Ciebie jest problem. Pobierz adobe flash player uninstaller i odinstaluj wtyczki w systemie. Potem pobierz dedykowany opery opery z linków bezpośrednich http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

Bywają problemy, gdy stare wersje flasha dochodzą do głosu. Bywają problemy z dirextx, z microsoft visual studio - od 2005, do 2013 - przynajmniej. To błąd najprawdopodobniej jakiejś biblioteki 2D, lub 3D.

A wpisz dxdiag w uruchom. Kliknij w zapisz wszystkie informacje i potem zapodasz to na wklej.to i zapodasz linka.

Przepraszam za parę dni zwłoki. Zgodnie z zaleceniem załączam raport dxdiag:

http://wklej.org/id/1824472/

 

Nie wiem szczerze mówiąc co się porobiło. Wcześniej nie było takich kłopotów a teraz jest, mówiąc krótko, masakra :confused:

Napisz wpierw, ilu bitowa przeglądarka, do niej ilu bitowy flash player. Masz dirextx 11 x64. Do tego musiałoby być dopasowane oprogramowanie x64, czyli przeglądarka, flash do niej, wszystkie visuale studio.

Opera na Win jest tylko w 32bit. Flasha nie ma w ogole w systemie, usunąłem.

Właśnie zacznijmy od directxa

Utwórz folder byle gdzie, może być na pulpicie. Do niego pobierz  ten directx http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

W folderze tym wypakuj directxa i znajdź, kliknij w DXSETUP.exe. Kreator zainstaluje/ zsynchronizuje biblioteki w systemie. Po skończeniu usuniesz ten pobrany directx z folderem.W systemie będzie. Po restarcie komputera już powinno się prawidłowo wyświetlać w przeglądarce.

Zgodnie z zaleceniem zainstalowałem tego DirectX-a. Wszystko poszło bez problemu. Zrestartowałem system. I jeśli chodzi o akcelerację to bez zmian.

 

Na karcie opera:gpu widoczne jest zdanie: " Hardware video decode is only supproted in win7+"

Czy przez to nie mogę uruchomić choć części z pozycji na powyższej liście akceleracji? A jeśli tak to czy miało by to aż taki wpływ na działanie wideo w przeglądarce, że teraz byle materiał klatkuje?

 No i suwak w prawo do końca. Jeśli ta opcja niedostępna, to niestety, ale jeszcze trzeba próbować zaktualizować grafikę. Widzę, że do tej grafiki (vista x64) jest sterownik wersji 358.50 z 2015 roku, ale sprawdź. Na stronie jest automatyczne wykrywanie sterowników http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

 

W ustawieniach tych mam taki komunikat: “Bieżący sterownik wyświetlania nie zezwala na wprowadzanie zmian w ustawieniach przyspieszania sprzętowego.” I jest tak na najnowszym sterowniku ze strony NVIDII :confused:

Edit:

Zrobiłem kompletną czystkę sterowników programikiem Display Driver Uninstaller - rewelacyjny program. Potem zainstalowałem z opcja na czysto najświeższe sterowniki i teraz działa pełna akceleracja z włączoną rasteryzacją :smiley:

 

Dzięki Bogdan za zaangażowanie w pomoc :wink:

Sterowniki się gryzły.