Nie działa aktualizacja Windows

Cześć, mam taki problem - stale próbuje się zainstalować aktualizacji - próbowałem naprawy już windows update kreatorem, ten wiersz poleceń skan i naprawa, wyłączyłem antywirusa, usunąłem wszystko z folderu instalacyjnego, właczyłem net framweork

Nic nie pomogło - instalowanie - nie można dokończyć aktualizacji i wycofywanie zmian. I tak cały czas. Już mi ręce opadły i brak pomysłów na ten szajs. Niestety przeszedłem z 8.1 na 10 i komputer dużo wolniej działa i jeszcze ten problem.

Windows jest legalny.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Też mam kłopoty z tym. Czekaj i nic nie kombinuj.

Przydałyby się np. jakiekolwiek szczegóły.

U mnie znowu po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji 21H1 [dziwnie szybko] zniknęły opcje hibernacji i szybkiego uruchamiania…(miałem wcześniej te opcje wyłączone z powodu wycieku pamięci w sterownikach grafiki Intela, co pomagało rozwiązać problem).
Teraz nie wiem, czy te funkcje mam nadal wyłączone, czy nie…bo w ogóle teraz nie mam nigdzie tych opcji tam gdzie wcześniej były…
Normalnie ręce opadają, ciągle coś nie tak…

z windows 8.1 nigdy nie miałem problemu i działał bardzo szybko. Przeszedłem na 10 działa o połowę wolniej i jeszcze problemy teraz z aktualizacją. Zupełnie nic nie pomaga żadnen poradnik z sieci.

a próba czystej instalacji była?

Też przeszedłem z 8.1 na 10 i tragedia. Działa to jak gówno często. Ale co zrobisz.
Robiłeś aktualizację, czy czystą instalację systemu?
Z WU problemy też kiedyś miałem. Po prostu nic nie kombinu, czekaj, Microsoft ma problemy jakieś z serwerami.

Ja na stacjonarnym odpaliłem Media Creation Tool dałem AKTUALIZUJ co prawda trochę trwało i hula ! Na laptopie na razie czekam może będzie aktualizacja! Obecna kompilacja to 19043.985 Wersja 21H1 Tak jest u mnie może koledzy mają inne parametry.

Ja pobrałem narzędzie aktualizacji i też to trochę trwało, bo prawie 3 godziny!

U mnie również identyczna numeracja systemu.

Dodam że ja usunąłem to wszystko co zostało wykonane czyli Windows update czy co takiego nie czekałem chyba tam piszą że po 10 dniach system to usuwa. Ja wywaliłem kopię zrobiłem i jest OK!
Pozdrawiam…

Zrób tak, jak zrobił @jozef47 Na nic nie czekaj!

A jeszcze lepiej, wykonaj pendrajwa instalacyjnego (MS Media Creation Tool) z wersją 21H1 (zawsze może się przydać),
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Otwórz go w działającym systemie i uruchom normalnie z pliku „setup.exe”. Dalej według kreatora.