Nie działa Apache w XAMPP (Windows 10)

Witam,
Mam pewien problem. Stworzyłem na WordPress, stronę internetową. Tworzona była na Windows 7. Chciałem ją przenieść na nowy komputer na którym jest Windows 10. Serwer lokalny XAMPP nie odpala na nim Apache. Próbowałem zmiany na przeróżne porty (dodam, że na starym komputerze było to na portach 82,442 więc ten problem został rozwiązany właśnie w taki sposób, jednak tutaj to nie działa.
Co najdziwniejsze, XAMPP działa jak się go usunie i zainstaluje od nowa ale jest problem z phpMyAdmin, gdyż gdy chcę stworzyć nową bazę danych to pokazuje mi błąd. Chciałem zamiast XAMPPa ściągnąć WAMPPa i wystarczy, że go ściągnąłem a na XAMPPie zaczęło działać phpMyAdmin. XAMPP przestał działać po tym jak zrestartowałem komputer. Więc by strona działała musiałbym powtarzać to w kółko. Wiem, że brzmi to absurdalnie ale niestety tak ten problem wygląda.
Proszę o pomoc.

Po raz kolejny, w bolach problem zostal rozwiazany.

Napisz pokrótce, co było problemem albo co pomogło - przyda się na przyszłość innym.

Zapewne zmiana domyślnych portów + odblokowanie na zaporze.

Nie wiem czy to zależy od systemu operacyjnego czy nie aczkolwiek pomogło dopiero ręczne zmienienie portów w plikach tekstowych. 3 razy dla portu głównego i 3 razy dla portu SSL.