Nie działa audio hdmi

posiadam kartę graficzną NVIDIA GF9500GT która ma kabelek aby połączyć go z płytą główną do złącza SPDIF QUT a którego nie widzę na mojej płycie co zrobić czy są inne karty graficzne które obsługują hdmi audio bez potrzeby podłączania innym kabelkiem do płyty głównej proszę o pomoc tadolo@konto.pl sterowniki zaktualizowane obraz śmiga tylko nie działa audio

Nie widzisz i słusznie - bo go tam nie ma. Zaś rozwiązaniem problemu jest zakup najtańszej karty dźwiękowej wyposażonej w złącze SPDIF.

Dzięki ale ja chcę wysłać sygnał z PC audio i wideo kablem hdmi do drugiego pokoju nie chcę ciągnąć następnych kabli a musiałem kupić hdmi długości 15-u metrów a jeśli kupił bym inną kartę graficzną która by obsługiwała na gnieździe hdmi audio bez potrzeby łączenia dodatkowym kabelkiem do płyty głównej czy istnieją takowe bo ja na tyle to jestem laikiem za odp. z góry dzięki

Kartę dźwiękową kupisz za parę groszy, połączysz ją z kartą graficzną złączem s/pdif i dźwięk będzie dostępny po kablu HDMI.
Możesz kupić kartę graficzną, która nie potrzebuje dodatkowych podłączeń, aby wysyłać dźwięk po HDMI, w zasadzie to większość kart nie potrzebuje takich cudów chyba.
Zupełnie inna sprawa to 15 metrowy kabel HDMI. Jeśli taki istnieje to kompletnie nie rozumiem sensu ciągnięcia go na taką odległość. Na pewno można wymyślić coś sensowniejszego…

Mój telewizor Philips nie posiada wifi no jest kilku letni może w przyszłości zmienię TV to nie będzie problemu a jaką kartę graficzną byś proponował jeśli coś wiesz prosił bym o link z góry dzięki !!!