Nie działa automatyczne odświeżanie pulpitu

(Pawbrotm) #1

Wczoraj coś mi się posypało i nie wiem co z tym zrobić. Objawia się to tym, że po przeniesieniu np. pliku z kosza na pulpit plik znika z kosza, ale nie pojawia się automatycznie na pulpicie - muszę wybrać "Odśwież" z menu kontekstowego pulpitu i dopiero wtedy ikona się pojawia. To samo po przeniesieniu pliku z powrotem do kosza - nie znika automatycznie. Pliki pobrane z Internetu również nie pojawiają się automatycznie. Jak to naprawić?

(szymon189) #2

Nie wiem czy próbowałeś tego.

(Semtex) #3

może to Ci pomoże ;]

(Pawbrotm) #4

Wielkie dzięki. Działa. :slight_smile:

(Frog) #5

Pablo55 , na forum dobrychprogramów nie używamy tagów w tytule .

Proszę usunąć zbędny "ozdobnik" z tytułu.

(Semtex) #6

Pablo napisz jeszcze, który sposób zadziałał, tak żeby zostało dla potomnych ;]

(Pawbrotm) #7

Użyłem obu. Swoją drogą w rejestrze w ogóle nie miałem tego klucza i stworzyłem go sobie sam. Poza tym nadal mam problemy - gdy wypakowałem sobie jakieś zasoby Restoratorem plik nie pojawił się - chociaż przy przenoszeniu plików z folderu wszystko działa dobrze. Poza tym teraz nie wiadomo dlaczego wcięło mi kilka ikon.

(Semtex) #8

Może spróbujmy dojść do tego "co się posypało", dokładniej jak do tego doszło ??

(Pawbrotm) #9

Kurczę. Nie pamiętam. Po prostu korzystałem z komputera i zauważyłem, że kopiowane pliki nie pojawiają się na pulpicie. W sumie to jest dziwne. Raz to działa, raz nie (chociaż dość rzadko). Z tymi ikonami już miałem tak kilka razy - wcinało je po prostu bez ostrzeżenia (i zawsze te same). Może jest to spowodowane tym, że mam ikony z powyrzucanymi nazwami (alt +0160).

(Semtex) #10

Nie mamy zbyt wielu informacji :expressionless: , myślę jednak że może warto skorzystać z przywracania systemu ?!

(Pawbrotm) #11

Czy te problemy z odświeżaniem mogły spowodować poprawki z MS? (mam tylko 2 punkty przywracania i są z Windows Update - oba to aktualizacje krytyczne) Może jutro spróbuję z tym, bo dzisiaj już mi się nie chce. Dzięki semtex , za podpowiedzi. :slight_smile:

Edit.

Dodam, że problem z odświeżaniem pojawił się od niedawna - chyba właśnie mniej więcej przy tych aktualizacjach (rezygnacja z nich nie wchodzi w grę), za to problem z wcinaniem ikon miałem od dawna - kiedy przeszedłem na pulpit bez nazw ikon. Może ten problem mógł występować wcześniej, ale nie wiem - wcześniej wszystko było albo przypięte do paska zadań, albo było na docku - więc po prostu nie miało czego wcinać.