Nie działa automatyczne przejściem w stan "Uśpij"


(Leszekwoznica) #1

Witam posiadam laptop HP pavilion dv6 1320sw z systemem windows 7 Home Premium 64 bit. Mam problem gdy system ma automatycznie przejść w stan uśpienia lub hibernacji. Mam ustawione w Planie zasilania taki schemat: przygaś ekran 1 minuta, wyłącz ekran 2 min, przejdź do stanu uśpienia 3 min. Pierwsze 2 czynności działają prawidłowo ekran się przygasza i wyłącza, lecz po upływie 3 minut nic się nie dzieje. Próbowałem przywrócić domyślny schemat, lecz nic to nie dało. Zainstalowałem też nowe sterowniki dla chipsetu oraz touchpada. Gdy chce przejść w stan uśpienia lub hibernacji ręcznie to wszystko działa prawidłowo.(Start -> Zamknij -> Uśpij, Skrótu klawiszowego fn + f2, lub zamknięcia pokrywy). W "podgląd zdarzeń" (eventvwr) brak błędów. Próbowałem rozwiązań podanych na stronie Microsoftu :stuck_out_tongue: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Sleep-and-hibernation-frequently-asked-questions oraz http://peb.pl/windows/754350-nie-przechodzi-w-stan-uspienia.html ale nic nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc.


(MarS) #2

Obawiam się, że nic tu nie poradzisz. Jeszcze w fazie beta testów Windows 7 zgłaszałem do Microsoftu problem związany z trybem standby, który włączany jest przez zamknięcie pokrywy laptopa( HP NX 7400). Po wzbudzeniu systemu ekran pozostawał ciemny, choć słychać było pracujący w tle system. Z tego co MS zakomunikował - niektóre modele notebooków, w tym także HP, tak właśnie mogą się zachowywać i nie jest to usterka systemu. Problem jest znany od pewnego czasu, ale widać, że nic się nie zmieniło w kwestii jego rozwiązania


(Leszekwoznica) #3

Dzięki za zainteresowanie tematem w moim przypadku problemem okazał się program "BroadCam Video Streaming Server" gdy pracuje w tle uniemożliwia on przejście w stan uśpienia i hibernacji po jego usunięciu z auto-startu wszystko działa ok. :smiley: