Nie działa BIOS

Komputer włącza się, wiatraki działają, zasilanie na płycie jest - BIOS się nie uruchamia - monitor cały czas jest czarny, komputer nie wydaje żadnych pisków - co może być problemem?

Jeśli jesteś pewny podłączenia karty graficznej (czy dobrze siedzi w slocie?), procesora (czy w ogóle działa?) i monitora, to (przy komputerze odłączonym od sieci 230V) wyjmij bateryjkę BIOSu i “wyzeruj” CMOS BIOSu zworką CLR_CMOS (lub podobne oznaczenie) zgodnie z instrukcją płyty głównej. Po tym wszystko przywróć na swoje miejsca i restart. Podaj też firmę i model płyty głównej (jest napisane na płycie).

Moja szklana kula jest brudna i nie wiem jaki masz sprzęt. Wcześniej komputer działał poprawnie? Podaj parametry komputera.

IMHO - zasilacz albo płyta główna. W pierwszym przypadku - podmienić na inny i sprawdzić. W drugim przypadku - tak jak napisali koledzy wyżej + wyjąć wszystkie karty rozszerzeń, przeczyścić styki, i spróbować uruchomić niezbędne minimum konfiguracyjne: CPU, pamięci i karta graficzna, przy czym można zacząć od samego CPU i sprawdzić czy płyta zacznie piszczeć.