Nie działa Bluetooth na Win 7

Witam.

Posiadam laptopa Samsung RF511 i niestety nie działa mi Bluetooth, więc nie mogę przesyłać plików z telefonu oraz na telefon ani wykonywać żadnych przydatnych rzeczy poprzez właśnie Bluetooth :?

Co ciekawe nie było tak od początku, gdy laptop został kupiony wszystko działało wporządku, jednak po jakimś czasie przestał reagować. Gdy uruchamiam ponownie komputer, wyskakuje taki oto błąd : http://imageshack.us/photo/my-images/84 … etooth.png

Zainstalowałem ponowanie sterowniki do Bluetooth, które dostałem od Samsunga jednak nie przyniosło to żadnego rezulatu.

Ciekawe, że miałem podobny problem kilka lat temu gdy posiadałem laptopa HP z systemem Win XP - nietety rozwiązaniem był format a chciałbym tego uniknąć.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam Jackeer.

Witam,

sprawdź czy przypadkiem usługa Bluetooth nie została wyłączona w Windowsie.

Jeżeli to wciąż nie pomaga to sprawdź czy przypadkiem w Twoim laptopie nie masz źle ustawionego przsuwaka? Dioda z Bluetoothem się świeci?

W razie dalszych problemów spróbuj przesuwakiem w laptopie wyłączyć wirelessa i pokombinować wtedy z Bluetooth`em.

Jak sprawdzić czy ta usługa nie została wyłączona w windowsie ? Bo sprawdziłem w Menadżerze Urządzeń i nie ma znaku zapytania. Jeżeli chodzi o przesuwak to takiego nie ma. Jest przycisk co można zobaczyć na zdjęciach. Służy on zarówno od WiFi jak i Bluetooth a właśnie mam interent przez WiFi więc wszystko działa co sygnalizuje niebieska lampka. Więc to chyba nie o to chodzi :slight_smile:

Proszę o kolejne rady :slight_smile:

Jackeer.

Witam,

wejdz do menu START -> prawym przyciskiem na “Mój komputer” ( czy coś takiego:) ) -> wybierz z menu podręcznego “Zarządzaj”, a następnie w lewym oknie, na samym dole powinny być “Usługi …” przeszukaj wzdłuż i wszerz pod kątem nazwy zawierającej słowo Bluetooth.

A gdybyś tak przesunął suwaczek, tak żeby wyłączyć WiFi? Działa wtedy Blutooth? Wiem, że to może dziwić, ale…

Jeszcze do głowy przychodzi mi aktualizacja BIOS-u.

Co do aktualizacji BIOSu to chyba nie to, poniważ jak wspomniałem komputer jest paktycznie nowy.

Co dało się to włączyłem.

Bluetooth działa jednakże nie moge wysyłać żadnych plików do komputera io wyrzuca błąd, którego screen wcześniej wysłałem.

Co ciekawe ! Posiadam k750i i bez problemu łączy sie poprzez “Presenter” czyli z poziomu telefonu bez problemu obsługuję komputer - jednak plików nie da rady wysłać.

Zaułważyłem równiez takie coś, że kiedyś gdy kliknęło sie prawym przyciskiem myszy na plikt, który chce się wysłać to robiło się to tak: “wyślij do --> urządzenie bluetooth”. Teraz tego nie ma.

Jakieś kolejne pomysły ? :slight_smile:

Bardzo dziękuję za konkretną pomoc, też miałem ten problem i nie mogłem sobie z tym poradzić. Jeszce raz wielkie dzięki.
Faena