Nie działa centrum zabezpieczeń systemu Windows

w trybie awaryjnym uruchamia się normalnie, nie ma takiego spowolnienia. Teraz zauważyłam, że jest coraz gorzej, niestety. Słyszałam od kolegi, ze to może być procesor albo ram, czy to prawda? Powinnam go już oddać do naprawy?

Hm nie jestem pewien. W jaki sposób kolega wytłumaczy fakt, że w trybie awaryjnym się normalnie uruchamia. Postawiłbym na jakiś program lub sterownik który nie ładuje się w trybie awaryjnym.

Sprawdź w Menadżerze urządzeń czy nie ma jakiś żółtych wykrzykników lub pytajników przy urządzeniach. Jak wejść do menadżera urządzeń http://forum.infojama.pl/index.php?/top … -urzadzen/

Nie ma nic takiego, nie ma zaznaczonych żadnym wykrzyknikiem ani znakiem zapytania.

W takim razie spróbuj odinstalować dwa programy. Start - Panel sterowania - Aplet Dodaj usuń programy - znajdź i odinstaluj

Napisz czy coś się zmieniło.

Czyli mam odinstalować swojego antywirusa?

Tak ponieważ oprogramowanie antywirusowe często powoduje takie problemy. Chciałem to sprawdzić w ten sposób. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie możesz go ponownie zainstalować.

Ok, tak chciałam się upewnić :slight_smile:

Dodane 04.05.2012 (Pt) 18:50

Odinstalowałam najpierw: "Malwarebytes’ Anti-Malware, chciałam spróbować stopniowo i teraz muszę czekac na odpalenie komputera, bo nadal się włącza, czyli to nic nie dało. Teraz spróbuje antywirusa, jak się włączy oczywiście.

Dodane 04.05.2012 (Pt) 19:33

Nic się nie zmieniło, niestety. Dalej działa tak samo.

Można by spróbować tego rozwiązania http://support.microsoft.com/kb/316434/pl

Rozwiązywanie zaawansowanych problemów za pomocą czystego rozruchu w systemie Windows XP

Niestety, dalej jest tak samo. Czy oddać do naprawy? Ale nie za bardzo ufam serwisom komputerowym w mojej okolicy, bo już kilka razy korzystałam i niestety oddawali mi komputer w takim samym stanie w jakim go przekazałam, ale twierdzili, że już wszystko działa jak należy.

Sprawdzimy jeszcze inaczej, uruchom autorunsa którego pobierałas wcześniej i odznacz w:

HKLM\System\CurrentControlSet\Services

-AppMgmt

-Ati HotKey Poller

-cvhsvc

-gupdate

-gupdatem

-JavaQuickStarterService

-MBAMService

-Microsoft Office Groove Audit Service

-MsMpSvc

-NBService Nero BackItUp

-NMIndexingService

-odserv

-ose

-osppsvc

-sftlist

-sftvsa

-SkypeUpdate

-WMPNetworkSvc

Przejdz do zakładki scheduled task i odznacz wszystko i zobacz czy cos się zmieniło

co to znaczy jak w tym programie pozycje świecą się na różowo

Dodane 03.06.2012 (N) 23:15

a i jeszcze, nie wiem czy dobrze powiem, ale mam podział na 4 partycje, a teraz nagle pojawił mi się dysk lokalny Q, do którego jest odmowa dostepu

Dodane 03.06.2012 (N) 23:17

nie wiem teraz kompletnie o co tu chodzi, czy znowu mam wirusa