Nie działa drukarka Magicolor 2430DL

3 tygodnie temu kupiłem notebook hp 9690ew (z Vistą Premium). Chciałem jednak zainstalować na nim moją 2 letnią kolorową drukarkę laserową Magicolor 2430DL. Mam sterowniki na Vistę ze strony producenta. Instalacja przebiega prawidłowo i system widzi drukarkę (na każdym USB). Mogę wejść do jej menu, zmieniać co chcę, ale nie da się wydrukować żadnego dokumentu. Siedzę już nad tym trzeci dzień. Nawet zainstalowałem na nowo system. Ciągle jest to samo. Po kliknięciu “drukuj” dokument jest wysyłany do drukarki, ale drukarka milczy. Nie migają żadne kontrolki i nie ma żadnego komunikatu.

Mogę jedynie wydrukować stronę testową z poziomu systemu, z konta administratora, ale tylko kiedy wejdę w folder "drukarki->właściwości>uruchom jako administrator-> strona testowa. Aby było jeszcze śmieszniej, zainstalowałem drukarkę na laptopie z Vistą Basic u mojego znajomego i… wszystko działa, drukuje. Na moim cisza. Więc drukarka jest ok, sterowniki wyglądają też ok, a mój notebook jest nowiutki, więc w czym rzecz?

Chciałbym Was prosić o pomoc. Ratujcie!

kliknij w jakimś programie tekstowym plik > drukuj i w listwie nazwa drukarki sprawdź czy masz właściwą wybraną. Może są jakieś wirtualne…

Nie nie, Minolta jest domyślna i wysyłam właśnie do niej. Problem jest nadal.