Nie działa Dual Shock 2 z grą GTA VC (Steam)

Jest jakiś sposób by działał Pad Dual Shock 2 z grą GTA: Vice City (wersja Steam)? Obecnie gra kompletnie nie widzi tego pada ani na surowej wersji ani na modach. Jest jeden mod xinput, który jest pod pad X360 i PS3 i pad od X360 działa rewelacyjnie (są nawet wibracje), natomiast Dual Shock 2 kompletnie nie działa.

Steam widzi tego pada.
GTA:VC oryginalna wersja z Steam
Adapter PS2 port to USB (używam tego do grania na raspberry), pad jest widoczny jako Dual Shock 3
Linux Manjaro

Gra częściowo obsługuje pada.
Zobacz tutaj: https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto:_Vice_City zakładka Input.

Pad X360 z modem działa w 100%, nie trzeba nic ustawiać

Grywam na padzie od XO na PC, ale VC w taki sposób nie sprawdzałem.
Ciężko znależć jakiś mod, który będzie obsługiwać dual shock 2. Takich modów jak ten: https://www.gamepressure.com/download.asp?ID=74241 jest pełno.

Jest też tutaj: https://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=74241

Niby dziwne czemu wyszukiwarka go nie widzi? Dodatkowo dziwne, czemu Polska czeka 10 sekund a wersja angielska ma 30 s zbędnego oczekiwania?

Ciekawy ten opis polski, taki beznadziejny. Wg. tego opisu, każdy pad od PlayStation miałby być obsługiwany, w angielskiej wersji pisze że od PlayStation 3 a nic nie pisze o PS2.

ten pad jest widoczny jako Dual Shock 3 i zapewnie też tak mapowany. Pamiętam że w recalbox na raspberry też nie wykrywało 3 przycisków. Nawet narzędzie pod Linuksa nie widziało tych przycisków. Na Linuksie na tej samej aplikacji było już ok. Na retropie też jest ok. Generalnie jest widoczny jako Dual Shock 3, a nie Dual Shock 2, więc powinien działać też np. z PS3.

Bus 001 Device 005: ID 054c:0268 Sony Corp. Batoh Device / PlayStation 3 Controller