Nie działa dźwięk, menu start, powiadomienia i inne

Witam mam pewnie problemy po zainstalowaniu Windows 10. Co jakiś czas zanika dźwięk w komputerze (nie wykrywa również wbudowanego mikrofonu), nie działają wtedy również filmy na YT i w odtwarzaczach (m.in. VLC). Winamp też nie działa (Wymienione programy uruchamiają się, ale nie odtwarzają plików). Nie działają wtedy również powiadomienia, menu start i wyszukiwarka. Wszytkie wymienione problemy występują zawsze jednocześnie. Znikają po ponownym uruchomieniu, ale dość często pojawiają się ponownie. Sterowniki są podobno zgodne za Windows 10.

 

Komputer to laptop Samsung NP-RC730.

 

Jeszcze jedno, jeśli skasowałem pliki umożliwiające powrót do Win7 i prawdopodobnie minął już miesiąc to jeśli zainstaluje W7 z płyty dołączonej do laptopa (czysty Windows 7 z wprowadzonym już kluczem systemu (OEM)), to nie będzie jakiś problemów z licencją?

Mam dokładnie taki sam problem. Laptop Lenovo G550.

Próbowałam uaktualnić sterowniki, myślałam że to tylko problem słuchawek. Jednak z głośnikami jest taka sama sytuacja. Dźwięk wyłącza się co ok. 15 minut. Po paru minutach pojawia się z powrotem.

Prawie zaraz po aktualizacji przestały działać menu start, wyszukiwarka, nie mogę również włączyć powiadomień, kalendarza/zegara, dźwięku. 

Wszystko wraca na chwile do normy po restarcie laptopa.

Miałem podobnie przed aktualizacją do 1511 zobaczymy co będzie teraz.

Na poprzedniej wersji w pewnym momencie przestawało działać menu start a z nim dźwięk w całym komputerze, pomagało ponowne uruchomienie.

A jak mogę zaktualizować Windowsa z tymi problemami?