Nie działa Dzwiek WindXP

Witam ! :slight_smile:

Mam problem, ponieważ mam neetboka i jest jeden problem. Z boku z lewej strony jest tylko jedno wejście a ze słuchawkami są 2 wejścia. Mikro i słuchawki. Ale gdy słucham muzyki na neetboku i różne rzeczy bez podłaczania to działa. Ale jak podłącze Mikrofon, to poprostu trace głoś na neetboku a mikrofon chodzi.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Pogromca

Zobacz w systemie w menedzer urządzeń z rozwijanej listy;kontrolery dźwięku, wideo i gier. Zobacz czy widnieje jest zainstalowany sterownik karty dźwiękowej i czy nie ma pytajników wykrzykników. Następnym krokiem czy jest czy nie ma wykrzykników zainstalować nowszy sterownik karty dźwiękowej.

Jak problem będzie dalej a neetbok jest na gwaranji to oddać z podejrzeniem że karta dźwiękowa jest uszkodzona. Ewentualnie jeszcze zobaczyć możliwe ustawienia poszczególnych wyjść gniazd w sterowniku.

Nie podałeś nazwy netbooka.

U mnie w komputerze jak podłączę słuchawki to automatycznie głośniki są wyłączane.

Sprawdź w instrukcji obsługi,bo może wszystko jest prawidłowo choć nie wykluczam tego co podał hirem.

No fakt podanie modelu neetboka mogło by pomóc i z któryś z forumowiczów może mieć taki sam model i potwierdzić czy takie zjawisko jest normalne dla tego modelu. Nie podałeś czy tak masz od nowości czy pojawiło się po jakimś okresie uzytkowania. No i zapoznanie się z instrukcją może dać rozeznanie w sytuacji. A jako że to neetbok to może mieć różne opcje oszczędzania energi i nie pozwolać na działanie w takich czy innych ustawieniach. To znaczy piszesz że podłączając mikrofon dźwięk z neetboka znika a na suchawkach też czyli całkiem. Bo jesli jest w słuchawkach to można wziąć pod uwagę tezę że tak jest i czy nie da się ustawić żeby dźwięk był wsłuchawkach i głośnikach.