Nie działa ekran blokady

Cześć wszystkim, od kilku dni mam problem z ekranem blokady w Windows 10. Komputer czysty (sprawdzałem), a więc tak, jak wymuszę ekran blokady jak komputer działa już chwile to tylko się blokuje i nie wyskakuje ani godzina, ani data, ani żadne ustawienia które skonfigurowałem (zdjęcia itd). Natomiast jeśli wymuszę reset eksploratora w menedżerze lub od razu po uruchomieniu windowsa zablokuje komputer, to wszystko działa, proszę o pomoc w rozwiązaniu tego jakże irytującego problemu,

Pozdrawiam

Napisz tak bardziej “w polska jenzyka”

A nie ma…, napisał, że mu Windows + L lub zablokuj nie generuje ekranu z godziną a ma pusty lub od razu monit do wpisania hasła.

On chce mieć ekran z zegarem zamiast pustej planszy lub informacji jaki user jest obecnie zalogowany.


Jego metoda obejścia (workaround) to restart głównego procesu Explorer.exe.

1 polubienie

Domyślam sie o co chodzi. Jest sposób na wyłączenie ekranu blokady. Być może zadziała “przewrotnie” na wymuszenie jego włączenia.
https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-ekran-blokady-w-windows-10-may-2019-update-1903/n/15659/
Nowo utworzonemu wpisowi NoLockScreen trzeba nadać wartość 0 zamiast 1
P.S. Gwarancji nie daje ponieważ w Windows 10 co “rok to prorok” więc stałość kodu niepewna.
Przy okazji polecam sprawdzić system poprzez SFC.