Nie działa ftp

Mam problem z ftp - zwyczajnie nie działa.

Wpisuje wszystkie dane , loguje … i tyle. Mam serwer wspólny z kolegą i u niego działa bez zarzutu.

Już na samym początku mialem problem bo TotalCommander, który ma ta funkcje wbudowana nie dzialal (nie moglem wejsc na serwer , w wiekszosci timeout-y), także zacząłem szukać alternatywy, która też nie chodziła, aż myślałem w końcu ,że znalazłem na to lekarstwo w postaci Double Commander-a , ale nie na długo bo i on zaczął się “sypać”. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, że właśnie klienty FTP mają mnie głęboko w… poważaniu. Liczę na to że ktoś w rzuci pomysł jak to rozwiązać, bo bardzo mi zależy do dojścia na serwer.

Pozdrawiam

Utwórz z działającego komputera nowego użytkownika i wejdź przez niego. Jak tez nie zadziała to masz coś w ustawieniach WINDOWSA źle - możesz mieć wyłączona jakomś usługę albo ograniczone prawa użytkownika zabezpieczeniach COM albo zablokowany host. Więcej nie wiem bo by trzeba pogrzebać w systemie

Spróbuj połączenia pasywnego w Total Commanderze. Jeśli to nie pomoże, to źródłem problemu nie jest klient, a coś po drodze (zła konfiguracja serwera lub zapory).

Total Commander

Konfiguracja

Opcje

Log

Zaznaczasz utwórz log

I spróbuj się połączyć z ftpem

Daj log na forum.

Właściwie… to tylko na próbie się kończy (ładuje się w nieskończoność…) . Loga też nie mogę utworzyć, mimo że wszystko zrobione jak w instrukcji + zmieniłem lokalizacje utworzenia na pulpit. Znalazłem kolejna alternatywę - CuteFTP , działa bezproblemowo, ale chciałbym się uporać z tym problemem w TC.

Posiadam najnowszą wersję.

Dodane 11.10.2012 (Cz) 20:49

Połączenie pasywne miałem już domyślnie , zła konfiguracja serwera nie wchodzi w grę , zależy co masz na myśli, bo jeśli chodzi o dane wszystko sprawdziłem i jak najbardziej jest ok. A z tą zaporą, mógłbyś mnie naprowadzić, co i jak?

Bo patrząc w reguły (mam “windowsową”) nie było żadnej dotyczącej TC(a może za słabo szukałem ?)

Dodane 11.10.2012 (Cz) 21:17

Utworzyłem i jak była lipa tak jest.

No i chętnie pogrzebie bo chcę to naprawić.

Dodane 14.10.2012 (N) 18:18

Odświeżam. (?)